15 Huawei modeli daha EMUI 9.1’e kavuştu

15 Huawei modeli daha EMUI 9.1’e kavuştu

Huawei bundan 3 ay önce Android 9 Pie temelindeki EMUI 9.1 güncellemesini alacak 49 modelin müjdesini verdi. Akıllı telefon ve tablet listesindeki modeller yavaş yavaş bu güncellemeyi almaya başladı. Huawei EMUI 9.1 güncellemesi 15 yeni model için ilk etapta yalnızca Çin‘de yayınlandı.

Huawei EMUI 9.1 güncellemesi bir süredir kullanıcıların merak konusu. Birçok Huawei kullanıcısı yeni güncellemenin telefonuna gelmesini bekliyor. Huawei de yayınladığı takviminde bu güncellemenin hangi aylarda hangi modellere geleceğini açıkladı. Son olarak, 15 Huawei modeli için daha EMUI 9.1 güncellemesi müjdesi verildi.

Aşağıdaki modeller yeni güncellemeyi alacak modeller olarak sıralandı:

Huawei Mate 10
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Porsche Design
Huawei Mate RS Porsche Design
Huawei P20
Huawei P20 Pro
Nova 3
Honor 10
Honor V10
Honor Play
Huawei Nova 3i
Huawei Nova 4
Huawei Mate 20 Lite
Huawei Enjoy 9 Plus
Honor 8X

Listedeki modeller için güncellemenin yalnızca Çin’de yayınlandığı da açıklandı.

Playfuldroid tarafından tespit edilen yeni güncelleme alan modellerde yüzde 20 oranında performans iyileştirmesi yapılıyor. Ayrıca dosya sistemine getirilen dosya sıkıştırma özelliği ile telefonlarda 2 GB’a kadar depolama alanı boşaltılıyor. Ek olarak, GPU Turbo 3.0 özelliği de bu telefonlara geliyor. Böylece oyun deneyimi ve batarya performansı artırılıyor. Oyunculara yönelik bu güncelleme EMUI 9.1’in getirdiği en ilgi çekici yenilik olarak tanımlanıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi söz konusu modeller güncellemeyi Çin‘de aldı. Yeni güncellemenin diğer ülkelerde ne zaman kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.