Aile e-posta adresi nedir? Aile e-posta adresi neden kullanılmalı?

Aile e-posta adresi nedir? Aile e-posta adresi neden kullanılmalı?

Kişisel e-posta adresi artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Mobil cihazlar, sosyal medya hesapları, e-dergi ve gazete abonelikleri, e-ticaret platformları ve daha sayamadığımız birçok işlem için artık bir hesap kullanıyor olmanız neredeyse şart. Kişisel hesapların gerekliliği kadar bazen ortak bir e-posta hesabına da ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu aileniz ile birlikte kullanabileceğiniz hesap ile ortak kullanım sağladığınız içerik platformları, alışveriş siteleri gibi verileri tek elden yürütmenizi sağlar. Aile e-posta adresi kullanmanın avantajları ve gerekliliğini sizler için listeledik!

Aile e-posta adresi nedir?

Kişisel haberleşmeleriniz ve özel hesaplarınızı aile bireylerinizle dahi paylaşmak istemeyebilirsiniz. Fakat evde ortak bir bilgisayar ya da tablet kullanıyorsanız herkese açık kullanabileceğiniz bir mail hesabına ihtiyacınız olabilir. Bu durumda rastgele bir seçenek yerine tüm aile bireylerinin kullanacağı bir e-posta adresi alabilirisiniz. Bu adres sayesinde bilgisayarınızdaki ortak verileri yönetir ve çeşitli işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Yeni aile adresinizin adına ve şifresine karar verdiyseniz gelin birlikte hangi avantajları var inceleyelim.

Ortak anılarınızı tek bir adreste toplama kolaylığı

Fotoğraflar, özel gün bildirimleri, geleceğe taşımak istediğiniz dosyalar kısaca tüm ortak varlığınızı oluşturduğunuz hesaba bağlı bulut servislerde toplayabilirsiniz. Bu sayede siz sonraki nesillerle dahi anılarınızı paylaşmanız mümkün olur. Şifresini bütün aile üyelerinin bildiği bu mail sistemi sayesinde ortak verilerinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Hizmetlerden faydalanırken tek bir hesap ile ilgilenirsiniz

Film, müzik, dergi gibi birçok içeriğe artık dijital servisler sayesinde ulaşıyoruz. Ev içerisnde ailecek kullandığınız;  Netflix, YouTube, Spotify gibi birçok kanala bu adres üzerinden abone olarak kullanıcı dağıtımını buradan gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu sayede ödeme planları gibi yeni haberleri de mailler içinde kaybetmeden bulabilirsiniz.

Alışverişleri tek kanalda toplayabilirsiniz

Artık neredeyse ekmek alırken dahi e-ticaret imkanlarından faydalanıyoruz. Aile e-posta adresi ile tüm alışveriş işlemlerinizi tek bir mail hesabı üzerinden yapabilirisiniz. Bu sayede her seferinde kart, adres, numara gibi işlemleri yinelemeniz gerekmez.

Çocuklarınızı uzaktan takip edebilirisiniz

Henüz yetişkin olmasalar da çocuklar sosyal hesaplara, oyunlara girmek için bir e-posta hesabı açıyor. Bu durumda çocuğunuzu dijital ortam de ne gibi tehlikeler ile karşı karşıya kaldığını takip etmekte zorlanabilirsiniz. Ortak hesabınızı çocukların kullanımına açarak onları uzaktan takip edebilirsiniz.

Ailecek takip ettiğiniz, kullandığınız tüm dijital hizmetlerde ortam bir aile e-posta adresi; fazla işlemden sizde kurtulabilirsiniz.