Amazon, Gelecek Yıl Yeni Bir Market Formatı Çıkaracağını Açıkladı

Amazon, Gelecek Yıl Yeni Bir Market Formatı Çıkaracağını Açıkladı

Amazon, 2020’de farklı tipte bir market açmayı planladığını doğruladı. Böylece fiziksel perakende dünyasına daha fazla giriş sağlıyor. Raporlar, bu yılın başlarında Amazon’un Düşük Maliyetli bir “bakkal” formatı üzerinde çalışıp bütün yiyeceklere ve Amazon Go’ya alternatif olduğunu belirtti.

NET tarafından ilk bildirildiği üzere, “Amazon’un ilk bakkal” olarak tanımladığı outlet için dört iş ilanı yayınladı. Stokları dolduracak ve satış noktalarıyla ilgilenecek iki bakkal çalışanı, yiyecek sayaçları ve takım lideri olarak çalışacak bir yemek servisi çalışanı işe alıyor.

Amazon’un Woodland Hills’de 35.000 metrekarelik bir alan için kiralama imzaladığı bildirildi. Konumu daha önce bir Toys ‘R’ Us’ya ev sahipliği yapmıştı.

Bakkal Whole Foods’dan farklı olacak ve Amazon Go mağazalarının kasiyersiz teknolojisini kullanmayacak, bunun yerine geleneksel kasayı tercih edecek. Amazon, mağazanın henüz ne çağrılacağını, daha fazla yer açıp açmayacağını veya ürün seçimi ve fiyatlandırmanın nasıl görüneceğini açıklamadı.

Yayına göre, Amazon’un yeni mağazaları hazır yiyecekler, içecekler ve atıştırmalıklar (oreo, soda vb) sunacak.