Antonio Capece Minutolo Kimdir ? (Antonio Luigi Raffaele Capece Minutolo Kimdir ?)

Antonio Capece Minutolo Kimdir ? (Antonio Luigi Raffaele Capece Minutolo Kimdir ?)

Antonio Capece Minutolo Kimdir ?

Fabrizio Capece Minutolo ve Rosalia de Sangro için doğan San Severo ilkeleri, İki Sicilya Krallığı’nın eski soylu ailelerinden birinin üyesi olan [1] , House of Capece Minutolo . O ilk gençlik çoğunu Roma o ilk okudu, felsefe ile Cizvitler , daha sonra yasa  okudu.

Roma araştırmaları onu Aydınlanma teorilerinden ve Napoli Krallığı’nın asil sınıfında da kendini göstermeye başlayan kargaşadan nispeten uzak tuttu ve aksine giderek meşru konumlara ve dini ilkelere saygılı bir şekilde üstlendi . Bu bağlamda, 1795’te Katolik dinini doğal dinin savunucularına karşı savundu.

Tüm ‘ Fransız gelişi Napoli Canosa krallığında kolu ve birliklerin silahlanmasını, uyguladığı direnç fon ile birleştirilen Lazzari ; Ayrıca kralın temsil edilmesi için kentin eski hakkını (yani koltuk adı verilen aristokrat meclisleri ) savunurken, kral Ferdinando tarafından atanan temsilci, Laino Francesco Pignatelli’nin sayısı , temsilci koltuklarını yoksun bırakan mutlakçı çizgiyi empoze etti. Ancak Fransızlar tarafından tutuklandığı zaman, ölüm cezasından sadece Napoliten Cumhuriyeti’nin kısa bir süreliğine kaçtı . Ancak serbest bırakıldıktan sonra tekrar tutuklandı: devlet cuntası Cumhuriyetçilerin cezalandırılması için Napoli’ye gönderildi ve Pignatelli’ye itaat etmeyi reddettiği için onu beş yıl hapse mahkum etti. Daha sonra Floransa’da barış sözleriyle Napolyon tarafından kabul edilen af için serbest bırakıldı ( 1801 ).

Antonio Capece Minutolo Kimdir ?

184 yıl önce, 4 Mart 1838’de Antonio Luigi Raffaele Capece Minutolo, prens di Canosa, politikacı ve politik düşünür, 70. doğum gününde Pesaro’daki en eski (Bizans’a tarihlenen) neapolitan ailelerden biri olan Katolik gelenekçi ve monarşist meşruiyetçi, Her iki Sicilya Krallığı Polis Bakanı 1816-21 – baskı altında kaldırıldığı ve göç etmek zorunda kaldığı Metternich’e bile çok gericiydi; Prens Modena, Habsburg-Este’den IV. Francis’in mahkemesinde “La Voce della Verità” yı yayınladı.