En son macOS Catalina beta kodunda AMD CPU’lara yakın zamanda keşfedilen başvurular, Apple’ın yonga üreticisinin işlemcilerini Mac bilgisayarlarıyla nasıl çalıştıklarını görmek için test ediyor olabileceğini gösteriyor.

Referanslar, Apple’ın AMD CPU’lu Mac’leri yayınlayabileceği yönünde spekülasyonlar başlattı. Ancak şu anda bu iddiayı kesinleştirmek için çok erken. MacRumors’un belirttiği gibi, Apple’ın AMD’ye geçmeyi planladığını gösteren doğrulayıcı bir kanıt yok.

Fakat bu konuda herhangi bir doğruluk varsa, Apple’ın kendi özel tasarlanmış yongalarına sahip Mac’ler sunmaya başladığını göreceğiz. 2018’den bir Bloomberg raporuna göre, Apple bu yıl başlayarak dizüstü bilgisayarlarını ARM tabanlı işlemcilere geçirmeyi planlamıştı.

2019’da AMD’nin masaüstü CPU’ları Intel’in en iyi yongalarına egemen oldu ve PC üreticileri son zamanlarda işlemci ihtiyaçları için şirkete dönmeye başladı.

Bu geçmiş sonbaharda Microsoft, şirketin AMD ile birlikte tasarladığı özel bir Ryzen işlemciye sahip 15 inçlik Surface Laptop 3 modelini piyasaya sürmüştü.