Apple, öğrenciler için WWDC 2020 kodlama yarışmasını duyurdu

Bu yılki sanal WWDC için Apple, kodlamayı ve STEM’i gündeme getirmek için Swift Öğrenci Mücadelesini başlatıyor Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı, koronavirüs nedeniyle 2020’de sanallaşacak olan şirket, yıllık etkinlik için Kuzey Kaliforniya’ya seyahat etme fırsatı bulamayacakları için öğrencileri teşvik etmenin ve öğrencilerle bağlantı kurmanın bir yolu olarak bir Swift Öğrenci Mücadelesi başlatıyor.
Apple, öğrenciler için WWDC 2020 kodlama yarışmasını duyurdu

Bu yılki sanal WWDC için Apple, kodlamayı ve STEM’i gündeme getirmek için Swift Öğrenci Mücadelesini başlatıyor
Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı, koronavirüs nedeniyle 2020’de sanallaşacak olan şirket, yıllık etkinlik için Kuzey Kaliforniya’ya seyahat etme fırsatı bulamayacakları için öğrencileri teşvik etmenin ve öğrencilerle bağlantı kurmanın bir yolu olarak bir Swift Öğrenci Mücadelesi başlatıyor.
bu yıl. Katılmak için, dünyanın dört bir yanından öğrenci geliştiricilerin, üç dakika veya daha kısa sürede deneyimlenebilecek interaktif bir sahne oluşturmak ve WWDC 2020 Swift Öğrenci Mücadelesi sitesi aracılığıyla göndermek için Swift Playgrounds’ı (iPad veya Mac’te) kullanmaları gerekir. Yarışma bugün açılıyor ve 23: 59’da başlıyor. PT, 17 Mayıs Pazar günü. Yarışmayı kazananlar bir WWDC20 ceket ve pim seti alacaklar ve 22 Haziran’da başlayacak olan sanal WWDC’den önce 16 Haziran’a kadar haberdar edilecekler.
Bu girişim, Apple’ın Swift Playgrounds başvurularına dayanarak yıllık 350 öğrenciye verdiği yıllık WWDC Bursiyerleri programının yerini alıyor. Bu akademisyenler WWDC, uçak bileti, hafta yerel konaklama ve Apple Geliştirici Programına bir yıllık üyelik (normalde yılda 99 $ ‘a mal olacak) ücretsiz giriş alacaklar. 2019 yılında WWDC akademisyenleri 37 farklı ülkeden geldi.
Apple’ın geliştirici pazarlamacılığı üst düzey yöneticisi Esther Hare, “Genellikle yüz yüze konferansla yaptığımız tipik bir bursumuz olmasa da, öğrencilerin hepimizi bize göstermeleri için gerçekten harika bir yolumuz var. üzerinde çalıştıklarımız ve öğrencilerimizle aynı bağlantı hissini gerçekten elde edebilmemiz için onları destekliyor ve hikayelerini paylaşıyoruz.
” Geçmiş akademisyenler 9 yaşında ve 82 yaşındaydılar. 82 yaşındaki Japonya’dan Masako Wakamiya, 70’lerin sonunda kodlamaya başladı.

yapılan bir röportajda Hare, “Swift Playgrounds uygulaması genç ve yaşlı herkes için,” dedi. Yarışmada mükemmel olmak için, Hare bir rehberlik sundu.
“Bulduğumuz şey, en çok sevdiğimiz Swift Playgrounds ve en iyisini yapanlar gerçekten Apple’ın sahip olduğu değerlerle aynı hizaya sahip olanlar” dedi. “Bu nedenle, geçtiğimiz birkaç yıl içinde erişilebilirlik, eğitim, zihinsel sağlık veya çevre ile ilgili çok sayıda Swift Playgrounds kazananı gördük.

Kaynak