Apple’dan çalışanlarına Uzaktan Çalışma Paketi

Çin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılıp binlerce kişinin ölümüne sebep olan Korona virüsü için şirketler önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en yaygın olanı çalışanların evden çalışmalarını sağlamak oldu.
Apple’dan çalışanlarına Uzaktan Çalışma Paketi

Çin‘de ortaya çıkan ve dünyaya yayılıp binlerce kişinin ölümüne sebep olan Korona virüsü için şirketler önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en yaygın olanı çalışanların evden çalışmalarını sağlamak oldu.
Apple Çin’in Hubei bölgesindeki çalışan ve virüs sebebiyle seyahat edemeyen çalışanlarına bir paket gönderdi. Apple’dan çalışanlarına Korona virüsü paketi sosyal medyada bir hayli ilgi gördü.
Apple’ın Çin’in Hubei bölgesindeki çalışanlarına yolladığı paket 10.2 inç iPad modelini de barındırıyor. Paketin asıl içeriği ise yiyecek ve içeceklerden oluşuyor. Apple‘ın çalışanlarına paket göndermesi ve içerisinde iPad jesti sosyal medyada bir hayli ilgi gördü.
Paketin içerisinde kurabiyeel dezenfektanımaskeçaykahveateş ölçer, ıslak mendil ve 10.2 inç iPad yer alıyor. Virüsün yayılmasının ardından Çin’deki birçok firma üretimlerini durdurmuştu. Bu sebepten dolayı insanlar bazı ürünleri temin etmekte zorlanıyor.

Bu paketin içerisinden bir de mektup yer alıyor. Bu mektupta Apple, gönderilen iPad‘in çalışanların çocuklarının çevrim içi eğitimlerini gerçekleştirebilmeleri ve keyifli vakit geçirebilmesi için gönderildiğini belirtti.
Apple’ın çalışanları için böyle bir paket hazırlayıp yollamasının diğer global firmalara da çağrı olarak nitelendiriliyor.

Kaynak