BBL Esports pAura Transferini Açıkladı!

BBL Esports pAura Transferini Açıkladı!

Ülkemizin önde gelen VALORANT takımlarından olan BBL Esports, kadrosunu Melih “pAura” Karaduran ile güçlendirdi. 2022 sezonunda kadrosunu tamamlamak isteyen BBL Esports, büyük bir transfer hamlesi yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Melih “pAura” Karaduran, resmi Twitter hesabı üzerinden gelen teklifleri değerlendireceğini açıklamıştı. Özellikle bu sezon yaptıkları ile izleyenleri kendisine hayran bırak pAura, transferin gözde isimlerinden birisiydi. SMB kadrosunda elde ettiği başarılar sayesinde hem ülkemizde hem de Avrupa arenasında tanınan bir isim haline gelen pAura, her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor.

BBL Esports, kurulduğu yandan bu yana zirve yarışında olan bir takım görünümü çiziyor. Özellikle kadrosunda bulunan genç oyuncular ile yetenekli oyuncuların birleşimi görsel bir şölen hazırlıyor. BBL Esports, 2021 yılının başlarında son derece formda bir görüntü çiziyordu ancak yılın sonlarına doğru bir performans düşüklüğü yaşadı. Özellikle yılın son etkinliklerinde istenilen sonuçları elde edemedi. Ayrıca taraftarlarını üzüntüye uğrattı.

BBL Esports, Riot Games’in geçtiğimiz aylarda yaptığı 2022 planları çerçevesinde yeni sezon için kolları sıvadı. Özellikle kadrosunu güçlendirmek için hamlelere başladı. BBL Esports, 2022 VALORANT sezonu için emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Özellikle bugün yaptıkları pAura hamlesi ile 2022 yılının en güçlü takımı olma konusunda bir adım attı.

pAura, kariyerinin başlarında İspanyol temsilcisi olan Team Heretics bünyesinde başladı. Özellikle burada elde ettiği başarılar tüm takımların dikkatini çekti. Özellikle ülkemizde birçok takımın gündemine gelen pAura, tercihini SMB takımından yana kullandı. Aktif olarak SMB kadrosunda 5 ay boyunca oynayan pAura, her geçen gün kendisini geliştirmeye devam etti. Özellikle SMB’in elde ettiği VCT 2021: Turkey Stage 3 Challengers 1 şampiyonluğunda önemli bir rol oynadı. Ayrıca ülkemizi temsilen katıldıkları VCT 2021: EMEA Stage 3 Challengers Playoffs etkinliklerinde ikinci olarak Avrupa sahnesin kendini tanıttı.

BBL Esports, yaptığı pAura hamlesi ile rakiplerinin bir adım önüne geçmiş gibi duruyor. Ayrıca VALORANT etkinliklerinin başlamasına kısa bir süre kalırken, takımların transfer çalışması devam edeceğe benziyor.