Çekmeyen Xiaomi telefonla nasıl arama yapılır?

Çekmeyen Xiaomi telefonla nasıl arama yapılır?

Son yıllarda, telefon görüşmeleri o kadar gelişti ki, artık bir arama yapmak için cep telefonunuz kapsama alanına bile ihtiyaç duymuyor. Akıllı telefonların sunduğu bu özellikten faydalanmak için herhangi bir XiaomiRedmi veya Poco telefonlarında etkinleştirebileceğimiz VoWiFi gibi teknolojiler ile artık bu mümkün oluyor.

VoWiFi teknolojisi sayesinde, geleneksel bir GSM şebekesi üzerinden sunulanlara göre belki daha kaliteli bir telefon görüşmesi elde edemeyiz ancak, mobil kapsama alanına ihtiyaç duyma zorunluluğumuz olmadan da görüşme gerçekleştirebiliriz.

Bu özelliğin bir çok avantajı mevcut. Kapsama alanı az olan bir bölgede yaşadığınız zaman veya mobil ağları devre dışı bırakarak pil tasarrufu yapmak istediğiniz zaman sizlerin yanında VoWiFi olacak. Örneğin bu özellik ile uçak modunun etkin olup olmadığına bakılmaksızın, bir WiFi ağı üzerinden arama yapmamızı ve almamızı mümkün kılacak.

Uçak modu etkinken arama yapma özelliği nasıl etkinleştirilir!

Bu modu XiaomiRedmi veya Poco telefonunuzda etkinleştirmenin yanı sıra, VoWiFi özelliğine, operatörünüzün de izin vermesi gerekir. Örneğin İspanya‘da MovistarVodafone veya Orange gibi firmalar tüm tarifeleriyle birlikte tamamen ücretsiz olarak bu özelliği sunuyorlar.

Bu özelliği etkinleştirmek için Xiaomi telefonunuz ile aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  1. VoWiFi‘yi etkinleştirmek için Telefon uygulamasına gidin ve * # * # 869434 # * # * kodunu çevirin. Tamamlandığında,  “VoWiFi taşıyıcı kontrolü devre dışı bırakıldı” diye mesaj göreceksiniz.
  2. Bundan sonra sadece Ayarlar> SIM kart ve mobil ağlara erişmeniz gerekecek.
  3. Buraya eriştikten sonra, fonksiyonu etkinleştirmek için SIM1“e tıklayıp altta yer alan “Wi-Fi kullanarak arama yapın” seçeneğini aktif etmelisiniz.

Nasıl yapılır serimiz burada sona eriyor. Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde belirtmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın