Cumhurbaşkanı talimatı verdi! iPhone fiyatları yarı yarıya düşüyor!

Cumhurbaşkanı talimatı verdi! iPhone fiyatları yarı yarıya düşüyor!

Son dönemde Apple zam üzerine zam yaptı. Öyle ki bu zamlar sonucunda iPhone 14 Pro Max’in en üst versiyonu 90 bin TL’ye dayandı. Elbette fiyatların bu kadar artmasında ülkemizdeki ÖTV oranlarının etkisi de yadsınamaz. Fakat yakında bu ÖTV derdinden kısmen de olsa kurtulmuş olacağız.

Hali hazırda Apple’ın sitesine girdiğinizde telefon fiyatlarındaki vergileri gözlemleyebilirsiniz. Bu bağlamda herhangi bir iPhone modelini satın alırken, ödediğiniz tutarın neredeyse yarısının vergiye gittiğini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı talimatı verdi! iPhone fiyatları yarı yarıya düşüyor!

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim öncesindeki en önemli vaatlerinden birisi de üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus vergisiz telefon ve bilgisayar satın alma fırsatı verileceğini dile getirmesiydi.

Şimdi milyonlarca öğrenci bu vaadin ne zaman hayata geçirileceğini bekliyor. Kulislerde dolaşan iddialara göre Cumhurbaşkanı bu vaat için düğmeye basmış durumda. Genel olarak okul başlamadan önce bu vaadin hayata geçirilmesi ve üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus telefon ve bilgisayarda vergisiz fiyatlandırma uygulanması bekleniyor.

Bu vaat hayata geçirildiği anda üniversite öğrencileri iPhone modellerini yarı fiyatına satın alma fırsatı bulacak. Muhtemelen bu sayede ikinci eldeki iPhone fiyatlarında da büyük düşüşler yaşanacaktır. Çünkü iPhone modellerini her alan muhtemelen kullanmayacaktır. Üzerine biraz koyarak satacaktır. Bekleyip göreceğiz.