Elon Musk: Beş yıl içinde dil öğrenmeye gerek kalmayacak

Tesla CEO'su Elon Musk, üzerinde çalıştığı bir teknoloji sayesinde insanların beş yıl gibi kısa bir süre içinde bir dil konuşması ve konuşması gerekmeyeceğini açıkladı.
Elon Musk: Beş yıl içinde dil öğrenmeye gerek kalmayacak

Tesla CEO’su Elon Musk, üzerinde çalıştığı bir teknoloji sayesinde insanların beş yıl gibi kısa bir süre içinde bir dil konuşmasına ve konuşmasına gerek kalmayacağını açıkladı.
Tesla CEO’su ve girişimci Elon musk ABD’de Joe Rogan Deneyimi adlı programda bir nöroteknoloji şirketi olan Neuralink’in çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı.

NTV haberlerinde yer alan 48 yaşındaki iş adamına göre, şirketin önümüzdeki yıl ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umuyor. Buna göre, pille çalışan bir çip kafatasına yerleştirilecek ve elektrotları beyne gönderecek.

“Beyninizdeki herhangi bir yerle arabirim oluşturabilir, böylece cihaz görme yeteneğinizi artırabilir” Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmış olsa da, daha sonra çok daha fazlasının olabileceğini ekledi:

Speak Konuşmaya gerek yok ’
“5 yıl içinde konuşmanıza gerek olmayabilir. Bunu yine de duygusal nedenlerle yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassas bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde konuşmak ister misiniz? Sorun sadece programı indirmek değil. ”

40,7 milyar dolarlık bir servete sahip olan Musk’un dikkat çekici açıklaması, Tesla’nın hisse fiyatlarındaki düşüşünden birkaç saat sonra geldi.