GM 9 Pro Android Q Beta programında!

GM 9 Pro Android Q Beta programında!

Google’ın en yeni işletim sistemi Android Q, pek çok yenilikle geliyor. Android One programına dahil olan General Mobile GM 8 ve GM 9 Pro Android Q Beta programına dahil edildi.

Geçtiğimiz sene Android Pie Beta güncellemesini kullanıcılara sunan General Mobile, bu sene de Android Q Beta güncellemesini GM 8 ve GM 9 Pro modellerine sunmaya başladı. Beta sürümü ile birlikte yeni işletim sisteminin getirdiği yenilikleri pek çok kişiden önce deneyimleyebilir ve bu sürümü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanıcılar yeni güncelleme ile birlikte Android Q’nun karanlık mod, gelişmiş uygulama izinleri, masaüstü modu, akıllı kilit, dahili ekran kaydetme gibi özelliklerinden faydalanabilecekler.

Güncellemeye siz de dahil olmak istiyorsanız General Mobile GM 9 Pro için buraya, GM 8 için buraya tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Güncellemenin henüz beta aşamasında olduğunu ve günlük kullanıma uygun olmayabileceğini de belirtelim. Yüklemeler öncesinde kişisel verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz.

General Mobile destek ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre yazılım güncellemesi şu an için aktif değil. Ön talep aşamasından sonra tarih belirlenip, kullanıcılara toplu bir şekilde dağıtım yapılacak. Bu sürenin kısa olması bekleniyor. Daha fazla detay için General Mobile’in resmi internet sitesindeki sayfasına göz atabilirsiniz.

GM 9 Pro 6,1 inçlik Full HD+ AMOLED ekrana sahip. 2160 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan bu ekranı ise Corning Gorilla Glass 5 koruyor. Biyometrik doğrulamaya gelince, telefonun parmak izi sensörü arka kasaya yerleştirilmiş durumda. Dolby Atmos teknolojisinden yararlanan GM 9 Pro, çift hoparlör desteği sunuyor.

GM 9 Pro teknik özelliklerine geçtiğimizde, işlemci tarafında Snapdragon 660 platformunu kullanılan telefonda, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Bu dahili hafızayı microSD kart yardımıyla 256 GB’ye kadar çıkarabiliyorsunuz.