Haziran Ayında Yayınlanacak En İyi Netflix Filmleri ve Dizileri

Haziran Ayında Yayınlanacak En İyi Netflix Filmleri ve Dizileri

Günümüzün en çok tercih edilen online dizi ve film izleme uygulaması olan Netflix, devasa ölçekte bir içerik koleksiyonuna sahip. Her ay düzenli olarak yenilenen bu kütüphanede zevkinize uygun yapımları bulmak bazen zor olabiliyor. Sizi bu karmaşadan kurtarmak amacıyla Haziran 2022’de yayınlanacak en iyi Netflix filmleri ve dizilerini sıraladık.

Bu ay animeden yüksek aksiyona, komediden suç ve gerilime kadar her zevke hitap eden geniş bir seçki sunan Netflix, yaz aylarımızı daha eğlenceli kılacakmış gibi görünüyor. Haziran ayında bazı sevilen diziler yeni sezonları ile geri dönerken, bazıları ise ilk sezonları ile izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmlere gelince; Kevin Hart, Chris Hemsworth, Chris Pratt gibi ünlü aktörlerin başrolde oynadıkları yepyeni yapımlar bizleri bekliyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri haziran ayında yayınlanacak en iyi Netflix filmleri ve dizileri ile başbaşa bırakalım!

Haziran 2022’nin En İyi Netflix Filmleri ve Dizileri

1. Spriggan

Listeye, Netflix anime önerileri arayanların mutlaka göz atması gereken bir yapımla başlıyoruz. Spriggan, Hiroshi Takashige’nin 1987-1996 tarihli mangasına dayanan yeni bir Netflix anime dizisidir. Gerilim ve aksiyon temalı anime, uzaylı medeniyetinin eski kalıntılarını yanlış insanlardan korumak için her şeyi yapacak olan ARCAM şirketinin Spriggan ajanlarını konu alıyor.

  • Çıkış Tarihi: 18 Haziran 2022

2. Spiderhead

Marvel evreninin Thor’u Chris Hemsworth, yeni Netflix filmi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Spiderhead, George Saunders tarafından yazılan kısa bir hikayeye dayanıyor. Filmin konusu ise şöyle: Steve Abnesti (Chris Hemsworth) tarafından yönetilen son teknoloji bir cezaevindeki iki hükümlü Jeff (Miles Teller) ve Rachel (Jurnee Smollett), bir farmakoloji dâhisinin mahkûmlar üzerinde denediği zihni kontrol eden ilaçların amacını sorgulamaya başlar. Jeff, Rachel’ı bu tehlikeli deneylerden kurtarmaya çalışır.

  • Çıkış Tarihi: 17 Haziran 2022

3. The Umbrella Academy 3. Sezonu

İkinci sezonu Temmuz 2020’de yayınlanan The Umbrella Academy, hayranlarından epey bir vakit ayrı kaldıktan sonra nihayet 3. sezonu ile geri dönüyor. Aynı adı taşıyan çizgi romandan uyarlanan Netflix dizisi, annelerinin hiç hamilelik belirtisi göstermeden aynı gün dünyaya getirdiği süper kahraman çocukları konu alıyor. Çocuklar, babaları Reginald Hargreeves’in ölümünden sonra tekrar bir araya gelir ve dünyayı büyük bir felaketten korumaya çalışır.

  • Çıkış Tarihi: 22 Haziran 2022

4. Trees of Peace

Eğer gerçekçi ve duygusal filmler seviyorsanız Trees of Peace‘i mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Başrollerini Eliane Umuhire, Charmaine Bingwa ve Ella Cannon’ın paylaştığı film, gerçek bir hikayeye dayanıyor. 1994 yılında Ruanda’da Tutsilere karşı bir soykırım başladıktan sonra, farklı geçmişlere sahip dört kadın bir yerde saklanır.

Kapana kısılan kadınlar, hayatlarını tehdit eden bu duruma karşı durmak için güçlü bir bağ kurar. Trees of Peace, çıplak gerçekliği ve ekrana taşıdığı insan hikayeleri ile tartışmasız en iyi Netflix filmlerinden biri olacakmış görünüyor.

  • Çıkış Tarihi: 10 Haziran 2022

5. Man vs. Bee

Bir dönemin en komik televizyon figürleri arasında yer alan Mr. Bean ile tanınan Rowan Atkinson, Man vs. Bee isimli yeni Netflix filmi ile geri dönüyor. David Kerr’in yönettiği filmde Jing Lusi, Claudie Blakley ve Daniel Fearn da yer alıyor. Trevor (Rowan Atkinson) lüks bir malikanede oturur ve aniden kendini bir arıyla savaşın içinde bulur. Sırf can sıkıcı bir arıdan kurtulmak için Trevor, çok büyük bir hasara yol açmak zorunda kalsa bile her çözüme başvuracaktır.

  • Çıkış Tarihi: 24 Haziran 2022

6. Torontolu Adam

Komedi ve aksiyon filmlerinin karışımını seviyorsanız, Netflix’ten sizin için harika bir film geliyor. Woody Harrelson, Kaley Cuoco ve Kevin Hart gibi büyük isimleri bir araya getiren Torontolu Adam, başlangıçta sinemalarda gösterime girecekti, ancak filmin dağıtım hakları Netflix tarafından satın alındığı için dijitalde izleyici karşısına çıkacak. Film, görüşeceği kişiyi karıştıran beceriksiz bir girişimcinin, Torontolu Adam olarak bilinen dünyanın en iyi suikastçılarından biriyle yaptığı zorunlu işbirliğini konu alıyor.

Çıkış Tarihi: 24 Haziran 2022

7. La Casa de Papel: Kore

Listemizin son sırasında, Netflix’in ünlü İspanyol dizisi La Casa de Papel’in Kore versiyonu var. Kim-Hong Sun tarafından yönetilen suç ve gerilim dizi; konu, müzikler ve karakterler dahil orijinal eserle aynı hikayeyi izleyecek olsa da, özellikle La Casa de Papel hayranları için hoş bir geri dönüş olacaktır.

Çıkış Tarihi: 24 Haziran 2022

Haziran 2022’de yayınlanacak en iyi Netflix filmleri ve dizileri arasından sizler için seçtiklerimiz bunlar. Keyif almanız dileğiyle! Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.