İninal Espor Arena kapılarını açtı

Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’nun oyun ve espor odaklı en büyük merkezi ininal Espor Arena görkemli bir törenle 42 Maslak’ta açıldı. Oyun tutkunlarının ve Türkiye’nin önde gelen espor oyuncularının katıldığı etkinlikte, açılışa özel turnuvalar ve gösteriler düzenlendi.
İninal Espor Arena kapılarını açtı

Multinet Up’ın yeni nesil ödeme platformu markası ininal’ın ana sponsorluğunda hayata geçirilen ininal Espor Arena, 3 bin 800 metrekarelik alanı ve bin 600 kişilik kapasitesiyle Avrupa ve Ortadoğu bölgesinin en büyük espor merkezi oldu. ininal Espor Arena’nın açılış konuşmalarını Türkiye Espor Federasyonu  (TESFED) Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, ininal CEO’su Ömer Suner ve Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı yaptı. Açılışa 500’den fazla oyunsever ve Türkiye’nin en başarılı esporcuları, yayıncıları ve Youtuber’ları katıldı

TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir: ininal Espor Arena’dan çıkan esporcu gençlerimiz ülkemizin bayrağını dünyada gururla dalgalandıracak.

Açılışta konuşan Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, “Öncelikle hem Bay İnşaat hem de ininal’a böylesi bir tesisi ülkemize kazandırdıkları için teşekkür ederim. Bu bizim için çok değerli. Çünkü bundan birkaç yıl önce espor nedir, espor bir spor mudur, geleceği var mıdır gibi sorularla karşılaşıyorduk. Artık ülkemizde böylesi espor özelinde ve dikeyinde tesislerin açıldığını, ininal gibi markaların böylesi tesislere sponsor olduğunu görüyoruz. Yine federasyon bünyesinde baktığımızda lisanslı esporcular ve 100’e yakın lisanslı espor kulübünün olduğunu görüyoruz. Böylesi bir tesisi bu kadar büyük bir kalabalıkla, medyanın ilgisiyle açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim federasyon olarak en büyük amacımız espora olan ilgiyi artırmak ve espor dendiğinde Türkiye’nin akla gelmesi. Geçen hafta çok güzel bir gelişme oldu ve Avrupa Espor Federasyonu kuruldu. Biz de federasyon olarak, kurucu üye ülke olarak Avrupa Espor Federasyonu’nun parçası olduk. Ben de yönetim kuruluna seçilerek Türkiye’yi temsil etme hakkını kazanmış oldum. Avrupa’da esporun gelişiminde ülke olarak söz sahibi olmak çok kıymetli. Hep birlikte bu işi daha da yukarıya taşıyacağız. Bu tesisi hayata geçirme noktasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım buradan çıkan esporcu gençlerimiz ülkemizin bayrağını dünyada gururla dalgalandıracak” dedi.

Açılışta konuşan ininal CEO’su Ömer Suner, “Bugün burada aylardır süren çalışmalarımızın sonucunda arenamızın açılış heyecanını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin, Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük Espor Arena’sına ininal ismini vermek bizler için büyük bir gurur kaynağı. ininal olarak kurulduğumuz günden bugüne Türkiye’deki oyuncuların sevdiği ve en çok kullandığı ödeme yöntemi olduk. Hedefimiz bu gibi yatırımlarla Türkiye ve bölgedeki tüm oyuncuların ödeme yöntemi haline gelmek. Belki bir gün de onların dijital bankası olmak. Böyle bir arenayı hayata geçirmek hep hayalimizdi. Artık fiziksel olarak da bir arada olacağımız bir arenamız oldu. Arena ile ininal oyunun ve oyuncunun yanı sıra artık esporun ve esporcunun da yanında olacak. ininal Espor Arena’da düzenleyeceğimiz turnuva ve etkinliklerimizle gençlerimizi esporun yıldızları ile bir araya getireceğiz. Bu mekândan dünya çapında esporcular çıkartacağız. ininal Espor Arena esporculara önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek turnuvalar sayesinde dünyaya açılma fırsatı da sunacak. Arenayı ziyaret eden espor severlerin yanı sıra Twitch ve Youtube yayınları ile toplam erişimin bir yılda 2 milyondan fazla oyun severe ulaşmasını bekliyoruz” diye konuştu.