iPhone 12’de çentik ekran olmayabilir

Apple bu yılın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 12 için ciddi bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre iPhone 12'de çentik ekran yer almayacak. Bu iddiayı ortaya atan Svetapple daha önceden iPhone X tasarımını bilmişti. iPhone 12'nin çentiksiz bir ekrana sahip olması çentik ekranı beğenmeyen kullanıcıları için olduğu da düşünülüyor.
iPhone 12’de çentik ekran olmayabilir

Apple bu yılın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 12 için ciddi bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre iPhone 12’de çentik ekran yer almayacak. Bu iddiayı ortaya atan Svetapple daha önceden iPhone X tasarımını bilmişti. iPhone 12’nin çentiksiz bir ekrana sahip olması çentik ekranı beğenmeyen kullanıcıları için olduğu da düşünülüyor.
iPhone 12’ye ait olduğu söylenen görüntüde çentik ekran yer almıyor. Kamera ve sensörde ekranın üst kısmında yer alan çerçeveye yerleştirilecek.12 megapiksel ön kamera, nokta sensör ve hoparlör üst kısımdaki çerçevede yer alacak. Çentik ekranın olmaması ise ekran kasa oranını yükseltiyor.

iPhone 12’de Olması Beklenen Özellikler

Bunun dışında pek bir değişim olmadığı da gelen sızıntılar arasında yer alıyor. iPhone 12’nin 6.7 inç büyüklüğünde olması bekleniyor. 120 Hz ekran yenileme hızı, 6 GB RAM ve 5G bağlantıya sahip olması beklenen iPhone 12’de SIM kart girişi değiştirilmemiş ve yine sağ kısımda yer alıyor.
iPhone 12’nin iPhone 11’den tek farkının kenar kısımlarının daha oval olacağı söyleniyor. iPhone 11 serisinin renk çeşitliliğine sahip olması oldukça takdir edilmişti. iPhone 12’de bu renk çeşitliliğine koyu bir mor renk ile katkıda bulunacak.
Bütün bu özelliklerin hepsi şu an için bir iddiadan öteye gitmiyor. Daha önceden yapılan paylaşımları ile dikkatleri üzerine çeken ekip iPhone 12 tasarımıyla da ses getirdi.

Kaynak