Kriptograf 17. Soru İpuçları nedir?

Kriptograf 17. Soru İpuçları nedir?

Kriptograf Nedir?

Kriptograf sana tek bir soru soracak. Sorunun cevabını ilk bilen sen ol, ödülü sen kazan. Gerçek soru, gerçek para. Kriptograf soruyu video ipuçları şeklinde soruyor. Cevabı bulabilmen için en azından ilk 4 ipucunu izlemen gerekecek. Kriptograf’a katılım ücretsizdir. Sorunun cevabını yanlış verirsen, dilediğin zaman Ekstra Cevap Hakkı satın alabilirsin. Ayrıca, ilerleyen günlerde Ekstra İpuçları da yayınlanacak. Bunları sakın kaçırma, çünkü her yeni ipucu seni cevaba daha da yaklaştıracak. Türkiye’nin ilk video ipuçları üzerine kurulmuş bilgi yarışmasını hemen indir, sen de bu müthiş deneyime katıl. Unutma, cevabı yazarken yazım hatası yapmaman gerekiyor.

Kriptograf 17. Soru İpucuları

1. Bir tanesi sadece 4 gün kullanıldı. O zaman haç yoktu.

2. Habsburg da orada yer almış.

3. Orada bir haç mevcut.

4. O kutsal ruhu temsil ediyor. Neden bahsettiğimi cevap olarak yazınız.

Kriptograf Cevap :

Epsilon Crucis veya Epsilon Cru Yıldızı

Kriptograf Cevabın Detaylı bilgisi :

İpuçlarında Brezilya bayrağından ve bayrakta yer alan yıldızlardan bahsedilmiş . Brezilya bayrağının ilk yıldızli şekli 15 Kasım-19 Kasım 1889 aralığında, sadece 4 gün kullanıldı. O bayrağın üzerinde Güney Haçı takımyıldızı (Crux) yoktu.

Brezilya bayrağında eşkenar dörtgene rengini veren sarı renk ise ülkenin doğal yeraltı zenginliklerini değil, Habsburg Hanedanlığını temsil etmektedir. 19 Kasım 1889 tarihinden sonra kullanılan tüm Brezilya bayraklarında Güney Haçı takımyıldızı yer alıyor.

Güney Haçı takımyıldızı Brezilya bayrağında ters şekilde yer almaktadır ve bu sebepten Epsilon Crucis yıldızı sağda değil, soldadır.

Bayraktaki her yıldız bir federal eyaleti
simgeliyor. Epsilon Crucis yıldızı da Espirito Santo eyaletini temsil ediyor. Eyaletin ismi ise “kutsal ruh” anlamına geliyor.

Kriptograf Uygulamayı indirmek için:

Kriptograf Hakkında

Kriptograf’ın bilim, tarih, gizem dolu dünyasına hoş geldin!

Kriptograf sana tek bir soru soracak. Sorunun cevabını ilk bulan sen ol, ödülü sen kazan. Gerçek soru, gerçek para. Kriptograf soruyu video ipuçları şeklinde soruyor. Cevabı bulmak için en azından ilk 4 ipucunu izlemen gerekecek. Kriptograf’a katılım ücretsizdir. Sorunun cevabını yanlış verirsen, dilediğin zaman ekstra cevap hakkı satın alabilirsin.

Ayrıca, ilerleyen günlerde, ekstra ipuçları da yayınlanacak. Bunları sakın kaçırma, çünkü her yeni ipucu seni cevaba daha da yaklaştıracak.

Türkiye’nin ilk video ipuçları üzerine kurulmuş bilgi yarışmasını hemen indir, sen de bu müthiş deneyime katıl. Unutma, cevabı yazarken yazım hatası yapmaman gerekiyor.

 

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.

Yapılan Yorumlar