Kriptograf 27. Soru İpucu Videosu Yayınlandı

Kriptograf 27. Soru İpucu Videosu Yayınlandı

Kriptograf 27. Soru İpuçları nedir?

Kriptograf 2. Yarışma 4 Kasım Pazartesi günü başlıyor.

Kriptograf sana tek bir soru soracak. Sorunun cevabını ilk bilen sen ol, ödülü sen kazan. Gerçek soru, gerçek para. Kriptograf soruyu video ipuçları şeklinde soruyor. Cevabı bulabilmen için en azından ilk 4 ipucunu izlemen gerekecek. Kriptograf’a katılım ücretsizdir. Sorunun cevabını yanlış verirsen, dilediğin zaman Ekstra Cevap Hakkı satın alabilirsin. Kriptograf 25. Soru Ayrıca, ilerleyen günlerde Ekstra İpuçları da yayınlanacak. Kriptograf 25. Soru Bunları sakın kaçırma, çünkü her yeni ipucu seni cevaba daha da yaklaştıracak.

Kriptograf 27. Soru İpucuları:

1-O Konstantinopolis’te , yani bugunkü istanbul’da doğdu

2- Soylu Bir Aileden Geliyor.

3-Ulaştığı ünvana Ailede Ulaşan Tek Kişidir4-Dünyaca ünlü birşey adını bu kişiden almıştır.Bahsettiğim şeyin adı nedir?

Yarışma Cevabı: Monomakos Tacı Nedir? & Monomakos Kalpağı Nedir?

 

 

Kriptograf 27. Soru İpucu Videosu

Kriptograf Tanıtım Videosu

Türkiye’nin ilk video ipuçları üzerine kurulmuş bilgi yarışmasını hemen indir, sen de bu müthiş deneyime katıl. Unutma, cevabı yazarken yazım hatası yapmaman gerekiyor.

Kriptograf Nedir?

Kriptograf’ın bilim, tarih, gizem dolu dünyasına hoş geldin!

Kriptograf 24. Soru, Kriptograf sana tek bir soru soracak. Sorunun cevabını ilk bulan sen ol, ödülü sen kazan. Gerçek soru, gerçek para. Kriptograf soruyu video ipuçları şeklinde soruyor. Cevabı bulmak için en azından ilk 4 ipucunu izlemen gerekecek. Kriptograf’a katılım ücretsizdir. Sorunun cevabını yanlış verirsen, dilediğin zaman ekstra cevap hakkı satın alabilirsin.

Ayrıca, ilerleyen günlerde, ekstra ipuçları da yayınlanacak. Bunları sakın kaçırma, çünkü her yeni ipucu seni cevaba daha da yaklaştıracak.

Türkiye’nin ilk video ipuçları üzerine kurulmuş bilgi yarışmasını hemen indir, sen de bu müthiş deneyime katıl. Unutma, cevabı yazarken yazım hatası yapmaman gerekiyor.

Kriptograf Uygulamayı İndirmek için:

Kriptografi nedir?

Kriptoloji ilkeleri, günümüz geliştirilmesi ve kullanılması kriptografi olarak adlandırılır ve kırma kodlarına kriptanaliz adı verilir. Gizli belgeleri korumak için şifreleme yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Örneğin, Julius Caesar, bölgedeki generallerine yönelik mesajları şifrelemek için basit bir alfabetik şifre kullandı. Generalleri, mesajların şifresini çözmek için gereken şifre anahtarı hakkında bilgiye sahipti.

Günümüzün şifreleme yöntemleri, güvenli iletişim sağlamak için pek çok farklı yoldan kullanılmaktadır. Kriptoloji ile veri gizliliği sağlanır.

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.

 

Yapılan Yorumlar