Kriptograf 40. Yarışma Duyurusu!

Kriptograf 40. Yarışma Duyurusu!

DUYURU!

Sizlerden gelen bir soruyu cevaplamak istiyoruz, 4. ipucunda da belirttiğimiz gibi sorunun cevabını tam ve eksiksiz yazmanız gerekiyor. Mesela Federal Al- manya Şansölyesi Willy Brandt’a doğ- duğunda verilen adı adı yazacak olursanız Herbert Ernst Karl Frahm şeklinde yaz- manız gerekmektedir.

Kriptograf İpuçu Videosu


Sorunun cevabını yanlış verirsen, dilediğin zaman Ekstra Cevap Hakkı satın alabilirsin. Kriptograf 40. Soru için Ayrıca, ilerleyen günlerde Ekstra İpuçları da yayınlanacak. Kriptograf 40. Soru  için Bunları sakın kaçırma, çünkü her yeni ipucu seni cevaba daha da yaklaştıracak.

Kriptograf 40. Soru İpucuları:

1-  O, bir komutandı.

2-  Alanındaki en yüksek unvana ulaştı.

3-   Belgesel ve kitaplara konu oldu.

4-  Dünya onu doğuduğunda verilen adı ile değil. Başka bir ad ile tanıdı. Bu kişinin doğduğunda verilen adı yazınız!

Yarışma Cevabı:Lilian alicia marks

Konu ile ilgili Soru Sormak için Lütfen Yorum Yapınız

Yorumlarınızı Okuyor ve En Kısa Sürede Cevap Veriyoruz

Kriptografi nedir?

Kriptoloji ilkeleri, günümüz geliştirilmesi ve kullanılması kriptografi olarak adlandırılır ve kırma kodlarına kriptanaliz adı verilir. Gizli belgeleri korumak için şifreleme yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Örneğin, Julius Caesar, bölgedeki generallerine yönelik mesajları şifrelemek için basit bir alfabetik şifre kullandı. Generalleri, mesajların şifresini çözmek için gereken şifre anahtarı hakkında bilgiye sahipti.

Günümüzün şifreleme yöntemleri, güvenli iletişim sağlamak için pek çok farklı yoldan kullanılmaktadır. Kriptoloji ile veri gizliliği sağlanır.

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.