Kriptograf 42. Yarışma Başladı!

Kriptograf 42. Yarışma: O Soylu Bir Ailenin Mensubuydu. Ailenin Kökleri bir adadan geliyor. İstanbul'daki evleri halen ayaktadır.Bu kişinin meydana getirdiği eserde anlatılan göre günümüzde pahalı olmayan bu şey eskiden kıymetli taşların yanı süre yatırım aracı olarak kullanıyordu. Bahsedilen bu şeyin adını nedir?
Kriptograf 42. Yarışma Başladı!

 O Soylu Bir Ailenin Mensubuydu.

Ailenin Kökleri bir adadan geliyor.

 İstanbul’daki evleri halen ayaktadır.

Bu kişinin meydana getirdiği eserde anlatılan göre günümüzde pahalı olmayan bu şey eskiden kıymetli taşların yanı süre yatırım aracı olarak kullanıyordu. Bahsedilen bu şeyin adını nedir?

Yarışma Cevabı:  Lahori, Lahor Şalı

Konu ile ilgili Soru Sormak için Lütfen Yorum Yapınız

Yorumlarınızı Okuyor ve En Kısa Sürede Cevap Veriyoruz

Kriptograf 42. Yarışma Tanıtım Videosu

Türkiye’nin ilk video ipuçları üzerine kurulmuş bilgi yarışmasını hemen indir, sen de bu müthiş deneyime katıl. Unutma, cevabı yazarken yazım hatası yapmaman gerekiyor.

Kriptograf Uygulamayı İndirmek için:

 

Kriptografi nedir?

Kriptoloji ilkeleri, günümüz geliştirilmesi ve kullanılması kriptografi olarak adlandırılır ve kırma kodlarına kriptanaliz adı verilir. Gizli belgeleri korumak için şifreleme yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Örneğin, Julius Caesar, bölgedeki generallerine yönelik mesajları şifrelemek için basit bir alfabetik şifre kullandı. Generalleri, mesajların şifresini çözmek için gereken şifre anahtarı hakkında bilgiye sahipti.

Günümüzün şifreleme yöntemleri, güvenli iletişim sağlamak için pek çok farklı yoldan kullanılmaktadır. Kriptoloji ile veri gizliliği sağlanır.

Sayfamızda yayınlanan yorumlar, yorum sahiplerinin sorumluluğundadır. Kaldırılmasını istediğiniz yorumlar için [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.