Mersin’de Helikopterli Hava Taksi Hizmete Başladı

Mersin’de Helikopterli Hava Taksi Hizmete Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, değişik bir işe imza attı. Belediye tarafından satın alınan helikopter, geçen yıldan bu yana denetim amaçlı olarak kullanılıyordu. Daha sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi, helikopteri vatandaşların hizmetine sunarak bir hava taksi haline getirdi. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı açıklamaya göre hava taksi olarak hizmet vermeye başlayan helikopter ilk uçuşunu Gülnar’dan Antalya’ya gerçekleştirdi. Belediyenin söylediklerine göre hava taksiye olan talep her geçen gün daha da fazla artıyor. 

Helikopter içerisine 4 ilâ 6 kişi alabiliyor. Bu hava taksi hizmetinin saatlik kiralama bedeli 9 bin TL, yarım saatlik kiralama ücreti ise 4 bin 500 TL olarak belirlendiği bildirildi. Hizmetten faydalanmak isteyen kişilerin planlanan uçuş tarihinden en az iki gün önce Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına başvurması gerektiği de belirtildi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in tasarruf tedbirleri kapsamında aldığı kararlar doğrultusunda vatandaşların hizmetine açılan helikoptere Nevşehir, Gaziantep, Ankara ve hatta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de talep geldiği aktarıldı.