Minecraft 1.19 Güncellemesi Yayınlandı (Wild Update)

Minecraft 1.19 Güncellemesi Yayınlandı (Wild Update)

Bugün Minecraft 1.19 güncellemesi nihayet yayınlandı. Caves & Cliffs‘ten bu yana ilk büyük yama olan The Wild Update‘ten bahsediyoruz. Güncelleme bugün itibarıyla TSİ 17.00’da kullanıcılara sunuldu.

Minecraft 1.19 sürümüyle eklenen The Wild Update, oyunun gelişiminde önceki güncelleme kadar etkileyici bir dönüm noktası değil ancak yeni biyomlar ve yerler bekleyen oyunculara hitap edecek önemli bir güncelleme oldu. The Wild Update, oyuna getireceği sınırlı sayıdaki yenilik nedeniyle oldukça fazla eleştiriyle karşılandı. Bazı Minecraft hayranları, önceki büyük güncellemeye kadar yaşamadığı için hayal kırıklığına uğradı.

Minecraft 1.19 Güncelleme Notları

Minecraft: The Wild Update neler sunacak?

Tabii bazıları yetersiz içerikten şikayet etse de Minecraft 1.19 sürümüyle gelen The Wild Update’in yeterli miktarda yenilik sunmadığını söylersek haksızlık etmiş oluruz. Aşağıda öne çıkan güncelleme notlarını derledik:

  • Yeni bir bataklık biyomu türü olan mangrov ormanı oyuna eklendi. Bölge, yeni bir ahşap türü tarafından yönetilen birçok yeni blokla doldurulacak.
  • Dünya yüzeyinin derinliklerinde bulunan mağaralardan oluşan Derin Karanlık biyom oyuna eklendi. Bu alanda, gizli hazinelerle dolu tamamen yeni bir yapı olan bir Antik Kent oluşturulabilecek.
  • Yeni bir düşman çete olan Warden oyuna eklendi. Derin Karanlık biyomunda bulunan son derece zorlu bir rakip olacak.
  • Yoldaşımız olabilecek yeni bir çete olan Allay oyuna eklendi. Ona herhangi bir eşya verdikten sonra, bölgeden bu türden diğer nesneleri toplayabilecek.
  • Bataklıklarda ortaya çıkan yeni pasif çeteler olan iribaşlar ve kurbağalar oyuna eklendi.
  • Birkaç yeni eşya oyuna eklendi. (son ölümümüzün yerini gösteren bir pusula ve bir keçi boynuzu dahil).
  • Birçok hata düzeltmesi yapıldı.

Güncellemenin yayınlanmasıyla birlikte Microsoft mağazasının Minecraft Java ve Bedrock sürümlerini birleştireceğini de belirtelim. Artık oyuncular bu ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak. Bunun yerine, oyunun her iki çeşidinin bir paketi olan Minecraft Java ve Bedrock Edition satışa sunulacak. Oyunu her iki sürümde de satın alma fırsatına sahip olanlar, ikincisini ücretsiz olarak alacak.