Nadejda Andreyevna Durova kimdir ?

Nadejda Andreyevna Durova kimdir ?

Nadejda Andreyevna Durova kimdir ?

Bazen olur bu macera romanlarının en parlak hikayeleri daha üstün bir halkın gerçek biyografisi. Bazen bu onların iradesine karşı insanları alır öngörülemeyen yaşam çatışmalar, kaynaklanmaktadır ve bazen de değil ve son kez kurulmuş parça için geçmek isteyen, kendine özgü kader yaratıcısı haline gelir. Böyle insanlar Rus ordusunun Nadezhda Andreevna Resimdeki düzenlemeler Durova ilk kadın subay dahil etmek öyle.

ÇOCUKLUK GELECEK HUSSAR

Born gelecek “asker-kız” Kiev 17 Eylül 1783. hemen açıklama var gerektirir: onun “Notlar” in o 1789 yılında işaret, ancak bu doğru değildir. Kazak alayı görevi sırasında Umut özellikle altı yaşına azaltılmış olması, çok genç bir çocuk olarak kendisini geçiştirmek için ve bu sakal eksikliğini açıklar.

Hayatının Nadezhda Durova ilk gün askeri ortamda yorulmaz dan Kader, o olurdu. Babası Andrew V. hussar süvari kaptanı oldu ve alay aile dolaşıp hayat sürdü. Annesi, Nadezhda, bunlar “kaçırma” söylediği gibi eksantrik ve dizginsiz öfke farklı zengin bir toprak sahibi ve Poltava, kızı, ebeveynlerin isteklerine karşı evli veya etmişti oldu.

Bu onun karakteri kızının hayatında çok çirkin bir rol oynamıştır. oğlunun doğum Dreaming, annesi eski olduğunu ancak bir yıl, onun ağlayarak tahriş taşıma yarışı pencereden dışarı çocuğu attığında onun yeni doğan kız bebek ve bir gün nefret ediyordu. iz ve toz kanlar çocukta süpürüldü yol seyahat edildi Nadia Hussars, kurtardı.

SAVAŞÇILARI ATILGAN GENÇ ÖĞRENCI

olayın tekrarlanmasını önlemek için, babasının bir yabancı yükseltmek için kızını vermek zorunda, ama sonsuz kibar ve sempatik kişi oldu – kimin Nadia beş yaşına kadar yaşadı Astakhov, hussar. Daha sonra anılarında Durov o yıllarda hussar eyer onun beşiğini yerini ve oyuncaklar ve eğlence atlar, silah ve cesur askeri müzik vardı yazdı. Bunlar erken çocukluk deneyimleri gelecekteki asker kızın karakterini şekillendirmede belirleyici bir role sahip olacaktır.

KAT DÖNÜŞ

1789 yılında Andrey istifa ederek SARAPUL kentindeki bir yer belediye tedarik , Vyatka ili. kız geri onun yetişmesi yapan edilerek, annesi bakımında aile içinde oldu, kızı içinde dikiş ve ev sevgisini aşılamak için boşuna çalıştı. ruh hussar küçük kız yaşıyordu – Nadia çağdaşları o yıllarda aldığı tüm kesinlikle yabancı oldu. kızı büyüdü, babam Cherkassy onu muhteşem atı sonunda arkadaşı oldu ve bir kez sert bir dakikada kurtardı fazla savaş Alcides isimli verdi.

ZORLA EVLILIK

Hemen yetişkinliğe ulaştıktan sonra Nadezhda Durova evliydi. Daha ailesi tarafından yönlendirilir ne olduğunu söylemek zordur: “Bir etek Hussar” kızı ve elinde hızla satmak arzusu kaderini düzenlemek için arzu Bir lay yargıç olarak aynı şehirde görev Vasiliem Stepanovichem Chernovym, – koridor Aşağı, o sessiz ve az dikkat çekici adamla gitti.

Bir yıl sonra, Umut oğlan doğurdu ama onun için ihale duygular bu konuda ve eşine, yaşamamış. Çocuğun beğenmeme Kendisınebir annesinden tam uzantısı belirlemiştir. Elbette, evlilik baştan mahkum edildi ve yakında başarısız aşk çok az oğlunun tek anılarla onu terk, kocasını terk umut. Nadezhda Andreevna Resimdeki düzenlemeler Durova

RUHLU BIR AT ÜZERINDE HAYATIN IÇINDE

Resimdeki düzenlemeler Durova kısaca evine döndü, ancak annenin sadece gazabını karşılayan, kocasıyla mola tedirgin. O ilçe sakinleri tarafından yürütülen bu gri ve özelliksiz hayatında dayanılmaz havasız hale gelir. Ama yakında kader onu Umut hep nefret evden ayrılır kiminle Kazak Kaptan adına bir hediye yapar. Bir erkek ve saç kesme kılığına, o da diğerleri onun batman gibi davranarak, genç sevgilisi sonra Alcide uzak gerçekleştirilir.

Yukarıda belirtildiği gibi bu dönemde, Nadezhda Durova sırasında oldu, kasten yaşlarını olduğundan az: Kazaklar kural uyarınca yaptığı ilk yıllarda atıfta bulunarak, sakal giymek ve sadece bir süre için olabilir ondan utangaç zorunda kaldı. Ama tespit edilmemek için, nihayet Kaptan ayrılıp sakallar değildi Süvari Lancerları, yerlere bakmak zorunda kaldı. Bir asilzade ve toprak sahibinin oğlu – İşte sahte isimle Alexander Vasilyevich Sokolov altında hizmet girdi.

İLK SAVAŞ VE CESARETI IÇIN GEORGE CROSS

1806 yılında gitti ve Rus ordusu, Napolyon’a karşı savaşlarda yer aldı Dördüncü Koalisyon Savaşı olarak tarihe girmiştir. Dünya Savaşı gelişini arifesiydi. Nadezhda Andreevna Resimdeki düzenlemeler Durova zamanın büyük savaşlar bir dizi erkeklerle eşit katılmak ve her yerde olağanüstü kahramanlık gösterdi. tahlisiye için bir yaralı memuru asker layık George Cross ve yakında astsubay terfi etti. Bu dönem boyunca, diğerlerinin hiçbiri bile cesur savaşçı görüntüsü genç ve kırılgan kadını gizleme olduğunu bilmiyordum.

BEKLENMEDIK POZ

Ama bildiğiniz gibi, cinayet gizlemek olmaz. Böyle uzun gizli tutulur Nadezhda Andreyevna yakında bilinen komut haline geldi. Bu savaşlarından biri arifesinde babasına yazılı kendi mektup yayınladı. Hayatta kalmak edip bilerek, Umut kendisine neden olduğu tüm onun af istedi ve annesinin yaşamaya mahkumdur. Bunun öncesinde, Andrey nerede kızını bilmiyordum, ama şimdi, doğru bilgiye sahip, kaçak ev dönmek için ordunun komuta bakın.

düzenin genel merkezinden hemen idi ve Nadezhda Durova olarak görev alayın komutanı, acilen silah mahrum ve güvenilir koruma koymak, St. Petersburg yolladı. Bir yalnızca gerçekten sakalsız olsa onlara çıktı ama yiğit ve cesur çavuş kim olduğunu öğrenmek için, meslektaşlarının reaksiyon neydi spekülasyon olabilir … Ne rütbe Nadezhda Durova gül

İMPARATOR ILE EN YÜKSEK SEYIRCI

Bu arada olağanüstü savaşçı söylenti Egemen İmparatoru Alexander I ulaştı ve Nadezhda Andreevna başkentinde geldiğinde, hemen sarayda götürdü. Genç kadınları yaşamış mücadelede erkeklerle eşit olarak katılma ve en önemlisi, ordu ona hiçbir aşk ilişkisi ve ülkesine hizmet etmek arzusu getirdi anlıyoruz hikayeyi duyduktan sonra imparator Nadezhda Andreyevna muharebe birimleri ve kişisel olmaya devam izin Sipariş ile teğmeni rütbesiyle onu yaptı.

Üstelik akrabalarının sorunu yaratmadı devam etmek, İmparator sahte isimle Aleksandra Andreevicha Aleksandrova altında Mariupol Hussars hizmet için göndermiş. Dahası, o İmparator’a doğrudan bir uygulamayı yapma hakkı gerekirse verildi. o zaman böyle bir ayrıcalık yalnızca en layık insanları kullandılar.

ALAY VODVIL

Böylece Nadezhda Durova – Rusya’da asker-kız ve ilk kadın memur, Mariupol Hussars arasındaydı. Ama yakında rafine vodvil layık, onun hikayesine oluştu. keşfedilmiş teğmen bir alay komutanının bir ezilme kızı vardı aslında. Tabii ki, o sevgili Alexander Andreyeviç aslında kim olduğu konusunda hiçbir fikri yoktu. Baba – Albay mücadele ve soylu – içtenlikle ve tüm kalbimle kızının seçim onayladı genç ve böyle hoş memuru ile onun mutluluklar dilerim. Nadezhda Durova süvari - kız

Durum çok baharatlı. Hizmetçi sevgiden kurudu ve lila gözyaşı ve baba teğmen kızını teslim etmesini rica gitmek değil neden bilmeden gergindim. Ayrıca, tabii ki, onu bizzat egemen-imparator için icat sahte isimle – Nadezhda Andreyevna yüzden hevesle terk kabul onun Hussars ve Ulan Squadron hizmet vermeye devam etmek zorunda kaldı.

İKINCI DÜNYA SAVAŞI BAŞLANGICI

1809 yılında Durov babasının hala belediye başkanı olarak görev yaptı SARAPUL, gönderildi. Evinin yılında iki yıl yaşadı ve kısa bir süre Napolyon işgalinden önce yine Litvanyalı Lancerları hizmet vermeye gitti. Bir yıl sonra, Nadezhda Andreevna yarım filosunu kumanda. umutsuz onun Lancerları başında o ana mücadelelerin çoğunu karıştığı 1812 savaş yıllar. O Smolensk ve Kolotskim manastırda oldular, Borodino de Semenov ünlü basmaları savundu – üç tahkimatı oluşan bir stratejik öneme sahip bir sistem. Orada o Bagration yan yana mücadele fırsatı buldu.

IN-CHIEF DÜZENLI

Yakında Durov yaralı ve SARAPUL içinde babasına tedavi için bırakıldı. Kutuzov o gerçekten kim olduğunu bilen birkaç biriydi ile kurtarma geçtikten sonra tekrar orduya döndü ve düzenli bir Kutuzov olarak görev yaptı. 1813 yılında Rus ordusu, dış Rusya’nın askeri operasyon devam edince Nadejda Andreevna saflarında kaldı ve Napolyon askerlerinin Almanya’nın kurtuluşu için savaşlarda kale Modlin kuşatması ve Hamburg çekimi sırasında ayırt.

Çene Umut Resimdeki düzenlemeler Durova

YAŞAM EMEKLI OLDUKTAN SONRA

Savaşın zaferle sona ermesinden sonra, bu şaşırtıcı kadın birkaç yıl Çarı da vatanı yattıktan sonra, personel-yüzbaşı rütbesiyle emekli almıştı. Çene Umut Resimdeki düzenlemeler Durova bir ömür boyu emekli maaşı için onu izin ve oldukça rahat bir varlık sağlar. O babası ile SARAPUL yerleşti, ama o bir evi vardı nerede bazen Yelabuga yaşadı. yıllar belki anda onun yanında bütün erkekleri kutladı birçok tuhaflıklar açıklar işareti daha Nadezhda Andreevna dayatılan, orduda geçirdi.

çağdaşlarının anılarından hayatının sonuna kadar, o erkekler elbise gitti ve tüm belgeler sadece adı Aleksandrova Aleksandra Andreevicha imzalanmış olduğunu biliyoruz. diğerlerinden sadece eril cinsiyet kendisi atıfta gerektiği gibi. o zamanlar şahsen onun için kadın öldü ve sadece uydurma bir isimle kendi imajını kuruldu izlenim.

Bazen aşırı geldi. Bir gün oğlu Ivan Vasilevich Chernov (o zamanlar eşinden ayrıldığını bıraktığı aynı bir), ona evlenmesini korusun isteyen bir mektup göndererek Örneğin, o “mamma” her bir çağrı gördüm mektubu yaktı hatta okumadan. Bu oğul Aleksandru Andreevichu diye söz eden, yine yazdım sonra, o nihayet annenin nimet var.

EDEBI ESER

Askeri işten sonra dinlenmek için geliyor, Nadezhda Andreevna edebi çalışmalarını yaparlar. 1836 yılında “Çağdaş” sayfalarında anıları sonradan başlığı altında aynı yıl yayımlandı ünlü “Notes”, temel olarak görev yaptı, vardı “Trooper-kız.” Bir yazar Durov şahsen büyük bir şairi bilen kardeşi Basil aracılığıyla tanıştığı A. S. Puşkin verdi gibi o onun yetenek övdü. anılarında son hali 1839 yılında yayınlanan ve işine devam etmek yazar isteyen büyük bir hit oldu edildi.

Nadezhda Durova torunları

HAYAT ASKER BAKIRELER SONU

Ama, her şeye rağmen, onun azalan günlerde Durov çok yalnızdı. Nadezhda Andreevna kadar nerede yapabilseydim aldı ki, sayısız kediler ve köpekler vardı o yıllarda var olan en yakın. O seksen iki yaşına gelmeden, Yelabuga 1866 yılında öldü. Ölüm yaklaşımını sezen, onların alışkanlıklarını değiştirmek yoktu ve bir erkek ismi altında cenaze hizmetini kendisi vasiyet – Allah’ın kulu İskender. Ancak, papazı kilise anayasayı ihlal ve son dileklerini yerine getirmeyi reddetti olamazdı. Her zamanki gibi, ama cenaze töreninde Otpeli Nadezhda Andreevna onun askeri onur verdi.

Catherine II döneminde doğan o Rusya’nın imparatorluk tahtına beş hükümdarlarının çağdaş ve onlar serfliğin kaldırılmasını ulaşmadan Alexander II zamanında kendi yolunu tamamladı. Bu yüzden vefat – ancak insanların hafızasından – Ülkemizin bütün bir çağ tarihini yayılan Nadezhda Durova, biyografi.

HAFIZA YÜZYILLARDIR KALAN

Minnettar torunları Resimdeki düzenlemeler Durova kendi adını taşıyacak çalıştı Umut. 1901 yılında Nicholas II anıtın bir irade-i seniyye ünlü süvari-maiden mezarı üzerinde dikildi. cenaze kitabeleri Nadezhda Durova rütbesine yükseldi ve bu kahramanca kadına teşekkür etti muharebe yolu hakkında söylüyorum, kelimeleri kazınmış bulundu. 1962 yılında, şehir parkı şehir sakinlerinin sokakları birinde de ünlü vatandaşı bir büstünü bulundu. Nadezhda Durova Anıtı

Zaten Sovyet döneminde, 1993 yılında, Nadezhda Durova bir anıt Trinity Kare Yelabuga günü açıldı. Onun yazarları heykeltraş F. F. Lyah ve mimar SL Buritsky vardır. kenara ve Rus yazarları kalma. 2013 yılında, Yelabuga Eyalet Müzesi-Rezerv duvarlarında onun doğum 230 yıldönümü kutlamasında Nadezhda Durova adamış şiirler geçmişte yapılan ve çağdaşlarının çoğu tanınmış şairleri yazılı geliyordu.