Netflix Bilim Kurgu Dizileri Listesi

Netflix Bilim Kurgu Dizileri Listesi

8: Dünyanın 8 farklı coğrafyasında bulunan farklı insanların bilinçaltlarından birbirlerini hissetmesiyle başlayarak, bilgi ve yeteneklerini paylaşan bir grubu anlatıyor. Ancak bu grupta bir araya gelmeyi isteyenler olurken bazıları da bu özelliği kötüye kullanmayı isteyecek. Aynı gün doğup sonrada evrim süreci içinde bulunan bu insan kümesi içerisinde zevk, acı gibi tüm hisleri ortak oluyor. Birden fazla kümden oluşan bu gruplar, birbirlerini göz temasıyla ziyaret ediyorlar.

Black Mirror: Yakın gelecekte hayatımızda teknolojinin getirdiği karanlık yönleri ele alan bir dizi. Her bölümde, teknoloji, medya, dünyanın evrimi gibi öyle akıl dışı hikayeler var ki düşündüğümüzde çok da imkansız şeyler gibi durmuyor.

Altered Carbon: Uzak bir gelecekte insanların üzerinde taşıdığı bir aygıt ile ölseler bile tekrar hayata dönebilmelerini anlatıyor. Yani beden ölse bile bu aygıt ile başka bedene bu hayatı taşıyabiliyorlar. Tabi ki bu her insan için geçerli değil. Parası bol olanlara sağlanan bir imkan.

The 100: Bir nükleer patlama sonrası radyasyondan dolayı bir parça insan hariç herkes ölür. Farklı ülkelerde hayatta kalanları bir araya getirmek için istasyonlar kurulur. Ark isimli uzay gemisinde 2000 kadar insan yaşar. Yiyecek ve içecek sınırlı olduğu için bu sayının arttırılmaması konusunda katı kurallar vardır. Ancak her hâlükârda gıda sıkıntısı yaşanacağı için 100 kişilik bir grup dünyaya gıda bulmak için gönderilir. Ancak dünyadaki gruplarda yamyam topluluklarına dönüşmüşler. O yüzden bu mücadele hiç de kolay olmayacak.

Ascension: 1960 ‘lı yıllarda Amerikan hükümeti bir program kapsamında uzaya yüzlerce insan gönderir. Bu programın amacı yaşama uygun gezegen bulmak ve orada yaşamın devamını sağlamak.

Kiss Me First: Leila isimli karakter yalnız ve sıradan bir yapıya sahiptir. Bir sanal gerçeklik oyununa kendini öyle bir kaptırmıştır ki orada Tess adında biri ile tanışır. Bu kişi grubunun olduğu özel bir yere götürür Leila’yı. Ancak zamanla gruptan kaybolmalar ve ölümler başlar. İster istemez Leila ‘da bu gizemin için doğru sürüklenir.

Stranger Things: Hawkins adlı bir kasabada Amerika’ya ait bir ulusal laboratuvar üst düzey gizlilikle bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Bu deneyler sırasında istemeden paralel bir evren yaratılır. Ve buradan gelen insan dışı varlıklar Will isimli genç kaçırılır. Uzun bir süre sonra kurtarmayı başarırlar. Ancak Will içine düştüğü bu durumdan etkilenir ve kasabada insanlık için büyük bir tehlike başlar.

Colony: Henüz tam olarak varlıkları bilinmeyen bir uzaylı ulusun istilasını anlatıyor. Çevresi 90 metreye varan duvarlarla çevrili Los Angeles şehrindeki bir aile hedef alınıyor. Her türlü koruma birimlerinin yok edildiği ve halkı kontrol altında tutmak için insanların içinden kendileri ile anlaşma yapan insanlardan denetim gücü oluşturan istilacılar, emirlere uymayanları acımazsızca öldürür.

netflix nedir? ile ilgili görsel sonucu
Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigal eden Amerika kökenli kuruluş. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaştı.