Netflix Düşük Kalite Sorunu – 3 Farklı Çözüm

Netflix Düşük Kalite Sorunu – 3 Farklı Çözüm

Netflix‘i en yüksek pakette kullansanız dahi video kalitesi bozuk olabiliyor. Peki Netflix düşük kalite sorunu nasıl çözülür?

Netflix’te filmlerin kalitesi oldukça önemlidir. Netflix’in oluşturmuş olduğu paketlerde UHD, 4K, HD gibi tanımları görmüşsünüzdür. Bu tanımlar Netflix’te film veya dizi izlerken kullanabileceğiniz maksimum video kalitesini belirtir.

Fakat bazı durumlarda film veya dizi izlerken kaliteniz oldukça düşük görünüyorsa bu bir hata veya bug değildir. Çünkü Netflix’te kaliteli görüntüde film izlemek için internet bağlantınız oldukça iyi olması gereklidir. Bu yüzden eğer internet hızının sabit değilse bu şekilde sorunlar yaşayabilirsiniz. Sizlere Netflix düşük kalite sorunu için 3 adet çözüm önerisi sunduk.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözüm #1

Bazen Netflix internet bağlantınız iyi olduğu halde düşük kalite görüntü verebilir. Eğer internet bağlantınızın sabit ve iyi olduğunu düşünüyorsanız izleyeceğiniz filmi 3-5 dakika boyunca izleyip video kalitesinin düzelmesini bekleyebilirsiniz.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözüm #2

Eğer internetinizin iyi ve sabit olmasına rağmen kaliteniz hâlâ düzelmediyse Netflix’in Veri Kullanımı ayarlarını yapmayı deneyin.

Netflix hesabınıza giriş yapın.

Profilinizi seçin.

Hesap ayarlarının olduğu alana girin.

Profilim alanının altındaki Oynatma Ayarları kısmına girin.

Son olarak Veri Kullanımı alanına gelip oradaki ayarı High yapın.

İlgini çekebilir   Into The Night 2. Sezon Ne Zaman? 2. Sezon Oyuncular

Unutmayın! Bu ayarı yaptıktan sonra Netflix’te internet kullanımınız artabilir.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözüm #3

Eğer Netflix’i televizyondan izliyorsanız, televizyonunuza interneti Wi-fi yerine direkt ethernet kablosuyla bağlayın. Bu sayede internet hızınız Wi-fi ağına göre daha sabit ve stabil olacaktır.

Netflix 4K İzleyemiyorum

En yüksek paketi kullandığınız halde 4K izleyemiyorsanız bu muhtemelen cihazınızla alakalı bir durum. Farklı bir cihazda deneyin. Hala 4K görüntü alamıyorsanız Netflix’e ticket atabilirsiniz.