Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümü

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümü

Netflix düşük kalite sorunu nelerden kaynaklanır, nasıl çözülebilir? Bu yazımızda bu sorulara yanıt arıyoruz. Netflix düşük kalite sorunundan muzdaripseniz aşağıda bahsedeceğimiz birkaç taktiği uygulayarak sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Netflix’te film veya dizi izlerken görüntü donabilir veya piksel piksel bozulmalar olabilir. Ara ara gerçekleştiğinde çok göze batmazken sürekli bu sorunla karşılaşanlar kalıcı bir çözüm yolu aramaktadır. Netflix yayın kalitenizi iyileştirmek istiyorsanız deneyebileceğiniz birkaç yöntem mevcut.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümüne Yardımcı Olabilir

  1. Netflix hesabınıza giriş yapın ve sağ üstteki profil resmine tıklayın.
  2. Açılan menüde “Hesap” sekmesine tıklayın.
  3. “Oynatma Ayarları” seçeneğini seçin

Açılan bu sekmede istediğiniz video oynatma kalitesini ayarlayabilirsiniz. “Otomatik” seçeneğini seçerseniz, Netflix görüntü çözünürlüğünü otomatik olarak İnternet bağlantı hızınıza göre ayarlar. İçeriğin yalnızca HD kalitede oynatılmasını isterseniz, “Yüksek” seçeneğini seçin. “Düşük” seçeneğini seçmek, 720p kalitesi ve daha düşük video kalitesi sunar. Eğer mobil veri kullanıyorsanız veya internet hızının düşükse içeriğin sağlıklı bir şekilde oynatılabilmesi için “Otomatik” ayarını öneriyoruz.

Ayrıca Netflix Düşük Kalite Sorunu – 3 Farklı Çözüm yazımıza da göz atabilirsiniz.

Netflix Düşük Kalite Sorunu Çözümünde İnternet Hızı Önemlidir

Sürekli veri aktarımı gerektiren hemen hemen tüm uygulamalarda olduğu gibi, aynı şey Netflix için de geçerlidir. İnternet hızının yeterli olması sorunun çözümünde çok önemlidir. Akıcı ve kaliteli film veya dizi izlemek için uygun bir internet tarifesi kullanıyor olmanız gerekir.