Netflix Suç – Polisiye Dizileri Listesi

Netflix Suç – Polisiye Dizileri Listesi
  • Smoking: 2018 yılında gösterimde olan bir japon yapımı dizisidir. Bir grup kötü insandan oluşan topluluk, haklarını savunmak için adalet arayışındadır. Ancak bu arayış sıra dışı yöntemlerle gerçekleşmektedir. İnsanları işkenceyle sorgulayıp deşifre ederler. Hatta bu işkenceler öyle bir boyuta ulaşır ki insanların derilerini bile yüzerler.

 

  • Queen of the South: Dizide ki Teresa Mendoza karakteri kendi çapından uyuşturucu ticareti yapan bir kadındır. Kendisi gibi satıcılık yapan Guero karakterine aşık olur. Beraber iş yapmaya başlarlar. Ancak Guero Meksika baronlarının arkasından iş çevirdiği için onlar tarafından öldürülür. Teresa ise Amerika’ya kaçar. Sonra eski arkadaşlarından biri onu bulur ve içinde bulunduğu kötü durumdan onu çıkartır, yetiştirir. Taşra ’da başlayan bu yolculuk bir kraliçeye dönüşerek devam eder.

  • Mindhunter: FBI ‘da arabuluculuk yapan Holden Ford isimli karakter, görevlendirildiği sırada oluşan bir olay sebebiyle her şeye farklı açıdan bakmaya başlar. Bill Tench isimli karakter ile katillerle görüşmek ve onların davranışlarını anlamak üzere çalışmaya başlar. Katillerle arkadaş gibi diyalog kurmaya çalışan Holden, bu sayede onlarla empati yaparak işledikleri suçların asıl nedenlerini anlamaya çalışır.

 

  • Peaky Blinders: Dizide çete, mafya ve mafyadan sorumlu polis şefini konu almakta. Peaky Blinders çetesi, şehirde polislerin bile çekindiği, halkın korktuğu, soygunculuk ve bahis işleriyle uğraşan acımasız gangster çetelerindendir. Zamanın ortamında rüşvet büyük bir anahtarken onlarda kirli işleri için polislere rüşvet yedirirler. Ancak yanlış bir soygun sonucu, onların başına bela olacak bir müfettiş şehre gelir ve olaylar değişir.

 

  • Sons of Anarchy: Ana temasını motosikletli gençlerin zamanla illegal olaylara karışarak bir çeteye dönüşmesidir. Hem kanuna karşı ayakta durmaya çalışırken hem diğer suç ağına karşı direnmeye çalışırlar. Ancak bu karmaşık ortama bir de bu çete içerisindeki bazı üyelerin kendine has yöntemler uygulaması işleri daha da çetrefilli hale getirecek.

 

  • La Casa De Papel: Kendisine profesör diyen biri, yıllardır planladığı soygun için kendisine çok zeki bir ekip kurar. İspanyol darphanesinde basılan parayı almak için bu müthiş planı uygularlar.
netflix nedir? ile ilgili görsel sonucu
Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigal eden Amerika kökenli kuruluş. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaştı.