Netflix üyeliği 3 adımda nasıl iptal edilir? Çok kolay!

Netflix üyeliği 3 adımda nasıl iptal edilir? Çok kolay!

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News‘te Bilgi Dehası‘na abone olun

Belli bir ücret ödeyerek abone olunabilen Netflix‘in, abone olma süreci oldukça basit. Aynı şekilde aboneliklerini sonlandırmak isteyen kullanıcılar, birkaç basit adım ile yine aboneliklerini kolayca iptal edebilirler. Bu adımların neler olduklarını yazımızın devamında sizler için sıraladık.

Netflix üyeliği 3 adımda nasıl iptal edilir? Çok kolay!

Günümüzün en popüler film, dizi ve belgesel izleme platformu olan Netflix, her geçen gün film, dizi ve belgesel envanterini genişletmeye devam ediyor. Birçok kullanıcı zengin ve kaliteli içerik envanteri sebebi ile Netflix aboneliğini tercih ediyor. Kullanıcıların tercih etmelerindeki bir diğer sebep ise, aylık olarak ödedikleri ücretler sayesinde Netflix‘in dizi, film ve belgesel içeriklerine reklamsız erişebiliyor olmaları.

 

Ancak abonelik başlatmak isteyen kullanıcılar olduğu gibi, doğal olarak abonelik sonlandırmak isteyen kullanıcılar da mevcut. Bazen alternatif bir platform kullanmak için, bazen içerik sayısı yeterli bulunmadığından ya da yapımlar beğenilmediğinden, bazen izleyecek vakit bulunamadığından, internet kotasının yetersizliği ya da yavaşlığı gibi sebepler ile, kimileri ise fiyatını pahalı bulduğundan aboneliklerini sonlandırmak isteyebiliyor. Bu durumda Netflix aboneliğini nasıl iptal edeceklerini araştıran kullanıcılar için, iptal işlemini nasıl gerçekleştirilebilir olduğunu 3 adımda için derledik.

Öncelikle Android ve iOS cihazlarınızdan iptal işlemini gerçekleştiremeyecek olduğunuzu belirtelim. İptal işlemini tarayıcınız vasıtası ile aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

  1. İlk olarak Netflix Hesap Ayarları linkine tıklayınız.
  2. Eğer size vermiş olduğumuz link üzerinden giriş sağlamışsanız ve bu durumda hesabınıza giriş yapmanız istenir ise “E-posta adresi veya telefon numarası” ile “Parola” bölümlerine hesap bilgilerinizi yazarak giriş yapmalısınız.
  3. Sayfanın alt kısmında yer alan “Üyeliği İptal Et” butonunu tıklayınız. Ardından “İptal İşlemini Tamamla” butonuna basarak aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News‘te Bilgi Dehası‘na abone olun