Öğrenciler için 5 harika Chrome uzantısı

Öğrenciler için 5 harika Chrome uzantısı

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News‘te Bilgi Dehası‘na abone olun

Yeni eğitim öğretim yılının başladığı şu günlerde öğrenciler için faydalı olabilecek bir içerik ile karşınıza çıkmak istedik. Bugün siz değerli öğrenciler için 5 harika Chrome uzantısını derledik.

Çalışma Modu

Ders çalışırken sosyal medyadan uzak durmakta zorlanıyorsanız bu uzantıyı kullanabilirsiniz. Çalışma Modu; sosyal medya platformlarını, özel URL’leri ve anahtar kelimeleri otomatik olarak engelleyen bir Google Chrome Uzantısıdır.

Screencastify

Online işlemlerde işinize yarayacak Screencastify, özellikle de sıklıkla sunum yapan öğrenciler için kullanışlı olacaktır. Bu uzantı ile kullanıcılar ekranlarını, yüzlerini ve seslerini kaydedebilir; slayt gösterileri ve video dublajı yapabilir.

Video Speed Manager

Dijital ortamda izlediğimiz konu anlatım videolarını hızlandırmak için hazırlanan bu uzantı, eminiz ki çok işinize yarayacaktır.

Google Sözlük

Öğrenciler Google Sözlük ile çevrimiçi olarak anlamadıkları bir kelimeyle karşılaştıklarında, kelimeye çift ​​tıklayarak anlamlarını öğrenebilirler.

Sesli Oku

Öğrenciler için 5 harika Chrome uzantısı listemizin son sırasında yer alan “Sesli Oku“, sitedeki yazıları sesli okuyarak sizi büyük bir sıkıntıdan kurtarabiliyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News‘te Bilgi Dehası‘na abone olun