Outlook, Android ve iOS’ta karanlık moda kavuşacak

Outlook, Android ve iOS’ta karanlık moda kavuşacak

Geçen yıl hem Android için Outlook hem de iOS için Outlook sürümleri adına karanlık mod müjdesini veren Microsoft, sözünü yerine getirmeye hazırlanıyor. Zira duyurunun yapılmasından bu yana epey bir zaman geçti. İlgili mod, Windows 10 ve mevcut olan diğer Outlook sürümleri ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışacak.

Uzun süredir görsel yenilik anlamında gelmesi beklenen Android için Outlook karanlık mod ile iOS için Outlook karanlık mod, Google ve Apple’ın iş birliği sonucunda ortaya çıkan en son hizmet olarak dikkat çekiyor. Kimilerine göre gereğinden fazla uzun sürdüğü düşünülen sürecin temel bu nedeni, Microsoft’un kendisi.

Bazı kişiler, yazılım şirketinin neredeyse tamamen açık kaynak kodlu olan işletim sistemi ile iPhone’un işletim sistemini gece teması için beklediğini düşünüyor. Resmi olarak karanlık modu destekleyen bu ikili, daha önce bunu desteklemiyordu.

Bu yeni tasarım, gözleri daha az yoran bir görünüme sahip. Bunun dışında Microsoft, gece temasının ne zaman bir güncelleme ile dağıtılacağı sorusuna ilişkin soruları cevaplamadı. Bu bağlamda, birçok birey tarafından beklenen bu yeniliğin kullanıcılar ile hangi dönemde buluşacağı belli değil.

Gece temasını sevenler, bunu aktif etmek için hızlı erişim düğmesini kullanabilecekler. Bir diğer seçenek ise Outlook uygulamasının ayarlarını kullanmak. Buna ek olarak Android kullanıcıları, bu temayı aktif bir hale getirmek için iki seçeneğe sahip olacak.

Birinci seçenek, şarjın azalması durumunda karanlık modun otomatik olarak çalışmasını aktifleştirmek. Diğer seçenek ise manuel kullanım. iOS severler için ise herhangi bir detay henüz paylaşılmadı.

Beyaz tasarım mı daha iyi yoksa siyah tasarım mı?