SoundCloud’dan nasıl şarkı indirilir?

SoundCloud’dan nasıl şarkı indirilir?

Profesyonel ve amatör birçok yayının yer aldığı SoundCloud; müzik dinlemek için alternatif platformlardan bir tanesi. Uygulama; ücretsiz kullanılabilmesi, sunduğu avantajlar ve geniş içerik yelpazesi ile müzikseverlerin gözdesi konumunda. Bu platformda yer alan müzikleri indirmeniz de mümkün. Siz de çevrimdışı müzik dinlemeyi tercih ediyorsanız; “SoundCloud’dan nasıl şarkı indirilir?” sorusunu gelin birlikte yanıtlayalım.

Adım adım SoundCloud’dan nasıl şarkı indirilir?

Platformda amatör ya da profesyonel birçok içerik yer alıyor. Fakat baştan hatırlatalım ki tüm şarkıları indirmeniz mümkün değil. Bunun için indirmek istediğiniz şarkının yükleyicisinin izin vermiş olması gerekiyor. Eğer aradığınız şarkı bu izne sahipse ücretsiz olarak şarkınızı indirebilirsiniz.

  • Öncelikle bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan uygulamaya giriş yapın.
  • Arama butonunu indirmek istediğini şarkıyı yazın.

  • Çıkan sonuçlar arasında parçanızı seçin.
  • Seçtiğiniz parçanın alt kısmında yer alan “üç nokta” seçeneğine tıklayın ve “Dosyayı indir” e basın.

Eğer “Dosyayı indir” seçeneği yer almıyorsa, şarkının yayıncısı indirme işlemine izin vermemiş demektir. Başka bir yayıncıdan aynı parçayı tercih edebilirsiniz.

İndir seçeneğini tıkladıktan sonra şarkınız kısa süre içerisinde inecektir. Siz de birkaç adım ile bilgisayarınıza ya da tabletinizi çevrimdışı dinlemek için şarkı indirebilirsiniz. Bu adımları uygulayarak herhangi bir ücret ödemeden şarkılarınızı indirmeniz mümkün.

İşte “SoundCloud’dan nasıl şarkı indirilir?” sorusunun cevabı. Siz de farklı platformlarda merak ettiğiniz pratik yolları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.