TikTok, Instagram ve daha fazlasında Ağlama Filtresi nasıl kullanılır?

TikTok, Instagram ve daha fazlasında Ağlama Filtresi nasıl kullanılır?

Son günlerde sosyal mecralarda ağlayan yüz efektini kullanan bir çok kullanıcı karşınıza çıkmış olabilir. Ünlü isimlerin de katıldığı yeni akım sosyal medyanın en yeni viral trendi.

Ağlayan Filtre Trendi Nedir?

Snapchat’e göre , uygulamanın “ağlayan” lensi uygulamada ilk kez 6 Mayıs’ta çıktı. Ancak Snapchat kullanıcılarının filtreyle 1 milyardan fazla etkileşim kurması ve lensi Instagram ve TikTok‘a geçirmesi uzun sürmedi. Neredeyse bir gecede, sosyal medyadaki en sıcak yeni görünüm, aşırı derecede abartılı bir duygu görünümüne dönüştü.

İnternetteki herhangi bir şeyde olduğu gibi, Kardashian’ların dahil olmasıyla ağlama eğilimi tamamen yeni bir seviyeye taşındı. TikToker Ray Swift , Met Gala kırmızı halısında Kardashian’ların kliplerine filtre uygulayarak Kendall’ın asık suratlı pozunu ve ekstra Travis Barker’ı gösterdi. Kylie, 2022’nin en sıcak güzellik aksesuarı olarak kaşlarını resmi olarak sağlamlaştıran TikTok’u Instagram’da bile paylaştı.

Snapchat, Instagram, TikTok ve Daha Fazlasında Ağlama Filtresi Nasıl Kullanılır?

Ağlama filtresini bir trend olarak TikTok‘ta veya arkadaşlarınızın Instagram hikayelerinde görmüş olsanız da kendi ağlayan filtrenizi TikTok’u yapmaya çalışırken sorun yaşamış olabilirsiniz. Bunun nedeni, lensin Snapchat’ten gelmesidir. Trende katılmak için Snapchat uygulamanıza gidin ve ekranın altındaki kayıt düğmesinin sağındaki gülen yüz simgesine tıklayın. Ağlayan lens, açılan ilk birkaç filtre seçeneğinde olmalıdır, ancak görmüyorsanız, sağ alttaki “Keşfet”e dokunun. Buraya “ Ağlama Efekti ” yazabilirsiniz.

Ardından, kameranızı şüphelenmeyen bir arkadaşınıza veya kendi yüzünüze doğrultun. (Filtre çalışmıyorsa, kamerayı yüzlerine odaklamak için öznenize dokunun.) Ardından videonuzu doğrudan Snapchat hikayenizde yayınlayabilir, arkadaşlarınıza gönderebilir veya kaydet düğmesine tıklayarak diğer uygulamalarda yayınlamak için indirebilirsiniz. düğmesine basın