Türkiye’nin dijital platformlarda en çok izlenen dizileri belli oldu

Türkiye’nin dijital platformlarda en çok izlenen dizileri belli oldu


Dijital içerik platformları, geleneksel televizyon yayınlarının pabucunu dama atmış vaziyette. Son birkaç yıla kadar dizi ve film için öncelikli tercih televizyonların yayın akışları olur, burada istediğini bulamayan televizyon seyircisi ise internet sitelerine yönelirdi. Bununla birlikte dijital içerik servislerinin gelişmesi, geleneksel televizyon yayıncılığı anlayışının pabucunu dama attı.

Artık birçok evde en az bir, bazen iki hatta üç farklı dijital içerik platformu aboneliğinin olduğunu görebiliyoruz. Bunların başında Netflix ve Disney+ gelirken, Exxen gibi yerli dijital içerik platformlarının da önemli bir pazar payına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Peki tüm bu platformlar içerisinde en çok izlenen diziler hangileri dersiniz?

Türkiye’nin dijital platformlarda en çok izlenen dizileri belli oldu

Ülkemizdeki dijital içerik platformlarına yönelik bir çalışma yapan JustWatch son zamanların en çok izlenen dizilerin sıralamasını yaptı. Buna göre tüm platformlar içerisinde birinci sırayı alan isim The Last of Us oldu. BluTV’de yayınlanan bu diziyi yine aynı platformda yayınlanan iki dizi yani Çekiç ve Gül: Bir Bezat Ç. Hikayesi ve Westworld aldı.

Bir Netflix içeriği olan Wednesday dördüncü sırayı alırken, yine Netflix’de yayınlanan Rise of Empires: Ottoman isimli içerik ise en çok izlenen güncel diziler sıralamasında 5. Sırayı aldı. Çıktığı günden bu yana adından bahsettiren Sıcak Kafa ise, listenin 9. Sırasında kaldı.