WhatsApp karanlık mod açma!

WhatsApp karanlık mod açma!

Uzun zamandır sorulan WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır sorusu nihayet cevap buldu. WhatsApp Android karanlık mod yapma sorusu, bugün yayınlanan Beta sürümü ile cevap buldu. Biz de bu videoda WhatsApp karanlık mod açma işlemi nasıl yapılır sizler için anlattık!

WhatsApp karanlık mod nasıl yapılır?

WhatsApp hakkında uzun zamandır merak edilen sorunun cevabı ortaya çıktı. Yeni gelen Beta sürümü işe beraber, Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanabileceğiniz karanlık modu aktif etmek oldukça kolay.

Beta sürümünü telefona kurmak için yapmanız gerekenleri videomuzda açıkladık. Yapmanız gereken şey, video açıklama kısmında bulunan link üzerinden WhatsApp Beta sürümünün APK dosyasını indirmek. Verdiğimiz link üzerinden APK sürümünü indirdikten sonra telefonunuza kurmanız gerekiyor. Kurulum esnasında telefonunuzun sizden istediği izinlere de onay vererek kurulumu tamamlayabilirsiniz. Eğer bu aşamalara kaçırdığınız bir nokta olursa videomuzdan aşamalara bakabilirsiniz.

WhatsApp Beta sürümünü telefonunuza yükledikten sonra, WhatsApp’a numaranız ile beraber giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Sohbet ekranının üst kısmında bulunan seçeneklerden Ayarlar kısmına girmeniz gerekli. Ayarlar kısmına girdikten sonra burada bulunan seçenekler arasından Sohbetler seçeceğini seçmelisiniz. Burada karşıya Görünürlük başlığı altında Tema seçenekleri çıkacak. Tema seçeceğine de tıkladıktan sonra burada karanlık modu açıp kapatabileceğiniz 3 farklı ayar göreceksiniz.

Bu ayarlar arasındaki seçeneklerden Pil Tasarrufu Modu tarafından ayarlandı, Açık ve Kapalı seçeneklerini seçebilirsiniz.

Buradaki seçenekler ile açık kısmından karanlık modu aktif edebilir, kapalı kısmından ise karanlık modu kapatabilir ve WhatsApp’ı eski haline getirebilirsiniz.  Pil Tasarrufu Modu tarafından ayarlandı seçeneği ile beraber telefonunuzu Pil Tasarrufu moduna almanız halinde karanlık mod aktif olacak. Bunun sebebi ise karanlık modda, AMOLED ekranlar, siyah pikselleri kapatabildiği için güç harcamıyor. Durum böyle olunca da kullanıcılar karanlık modu kullanırken ekranlarındaki piksellerin büyük bir çoğunluğu kapalı olduğu için enerji harcamayacak. Bu da kullanıcıların batarya kullanım süresinin artmasını sağlayacak.