Whatsapp mesajları herkesten nasıl silinir?

Whatsapp mesajları herkesten nasıl silinir?

Milyarlarca kullanıcısı bulunan sosyal mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden göndermiş olduğunuz mesajınızı sadece basit 3 adım ile herkesten silmeniz mümkün. Bu adımların neler olduğuna yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Whatsapp mesajları herkesten nasıl silinir?

Dünyada 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı bulunan, Türkiye’de ise 42.6 milyon kişi tarafından aktif olarak kullanılmakta olan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp’da bazen gruplara yanlış mesajlar gönderebiliyoruz. Bazen ise yanlış kişilere istemediğimiz mesajı gönderdiğimiz oluyor, ya da yazdığımız bir mesajı daha sonra vazgeçerek silmek isteyebiliyoruz. Elbette mesajlarımızı silmek istememizin farklı sebeplerimiz olabiliyor. Asıl konu ise bu Whatsapp mesajlarını nasıl silebiliriz? Merak edenler için Whatsapp mesajınızı sadece basit 3 adımda nasıl sileceğinizi anlatıyoruz.

Mesajları herkesten sil özelliği, gönderdiğiniz belirli mesajları bireysel bir sohbetten veya bir grup sohbetinden silmenizi sağlar. Özellikle de yanlış sohbete mesaj gönderdiyseniz veya gönderdiğiniz mesajda bir hata varsa bu özellik işinize yarayacaktır.

Whatsapp mesajları herkesten silmek için izlemeniz gereken adımlar (Android)

  1. WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin.
  2. Mesaja dokunun ve basılı tutun. İsteğe bağlı olarak daha fazla mesaj seçerek aynı anda birden çok mesajı silebilirsiniz.
  3. Sil > Herkesten sil’e dokunun.

Whatsapp mesajları herkesten silmek için izlemeniz gereken adımlar (iPhone)

  1. WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin.
  2. Mesaja dokunup basılı tutun > menüden Sil seçeneğini işaretleyin. İsteğe bağlı olarak daha fazla mesaj seçerek aynı anda birden çok mesajı silebilirsiniz.
    • İstenirse Diğer’e dokunun > menüden Sil’i seçin.
  3. Sil > Herkesten Sil’e dokunun.