Windows 10 daha şık olacak!

Windows 10 daha şık olacak!

En büyük yazılım ve donanım şirketlerinden biri olan Microsoft, gelecek sene yayınlayacağı Windows 10 güncellemesi ile bazı görsel değişikliklere gidecek. Bu tasarım anlayışını Apple ve Google da kullanıyor.

Windows Central editörlerinden Zac Bowden’ın attığı tweete göre Microsoft, yayınlanacak büyük Windows 10 güncellemesi ile birlikte bazı değişikliklere gidecek. Gelecek sene yayınlanacak güncelleme ile birlikte işletim sistemi pencereleri daha şık bir görünüme kavuşacak.

İşletim sistemindeki pencerelerin köseleri yuvarlatılacak ve böylece sistem bütünü daha modern bir hal alacak. Şirket bu tasarım anlayışını son Edge sürümünde kullanıcılara sunmuş, olumlu geri dönüşler almıştı.

Bu çerçevede zaman içerisinde tüm uygulamaların bu özelliğe kavuşacağını söylemek mümkün. Apple uzun süredir bu tasarım anlayışını benimserken, Google’da Chrome OS işletim sisteminde bu tip bir tasarım sunuyor.

Zac Bowden yaptığı açıklamada söz konusu özelliğin belirli sayıda beta kullanıcısına sunulduğunu belirtti. 20H1 beta sürümünde ortaya çıkan bu görsel değişiklik, 2020 veya 2021 yılında tüm kullanıcılara sunulacak. Güncellemenin halka açık beta sürümünün yakın zamanda gelebileceği belirtiliyor.

Şirket geçtiğimiz aylarda büyük güncellemesini yayınlamış, önemli görülen bazı sorunları çözmüştü. Ayrıca Microsoft, Chromium tabanlı Edge tarayıcıyı da kullanıcıların hizmetine sundu.

Siz ne düşünüyorsunuz? Windows 10 kullanıyor musunuz? Söz konusu tasarım anlayışını beğendiniz mi? Sizce Microsoft bazı adımları geç mi atıyor? Yorumlarda belirtiniz.