Disney Plus yeni Türk dizisi Kod Adı Gri’yi duyurdu

Disney Plus yeni Türk dizisi Kod Adı Gri’yi duyurdu

Disney Plus Türkiye yolculuğu yarın (14 Haziran) başlıyor. Uzun zamandır heyecanla beklenen platform birbirinden başarılı Türk oyuncularla iş birliği yaptı. İlk yerli dizisi Kaçış‘ı duyurmasından kısa bir süre sonra Disney Plus, bir başka yerli dizisi Kod Adı Gri’yi duyurdu.

Çekimler başladı

Tüm dünyada milyonlarca üyeye sahip dijital yayın platformu Disney Plus‘ın orijinal yerli içeriklerine bir yenisi daha eklendi. Kod adı Gri olan suç, gizem ve psikolojik gerilim türündeki dizinin çekim serüveni başladı. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği, Yağmur & Durul Taylan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Gri’ kod adlı dizinin kadrosundan birbirinden başarılı ünlü isimler yer alıyor.

Başrollerinde Timuçin Esen ve Ebru Özkan’ın yer aldığı dizinin kadrosunda Alican Yücesoy, İlayda Akdoğan, Buçe Buse Kahraman, Mücahit Koçak, Onur Bilge, Selin Kahraman ve Daniel Koray Özsoy gibi isimler bulunuyor. Şirketin “Kod adı Gri” hakkında yaptığı açıklama şu şekilde;

“Yeni duyurulan yerli ve yabancı içerikleriyle uzun zamandır heyecanla beklenen The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu Disney+, orijinal yerli içeriklerinden bir yenisini daha duyurdu. Yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği, Yağmur & Durul Taylan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Gri’ kod adlı dizinin çekimleri başladı.  Başrollerinde Timuçin Esen ve Ebru Özkan’ın yer aldığı dizinin kadrosunda ayrıca Alican Yücesoy, İlayda Akdoğan, Buçe Buse Kahraman, Mücahit Koçak, Onur Bilge, Selin Kahraman ve Daniel Koray Özsoy bulunuyor. Suç, gizem ve psikolojik gerilim türündeki 8 bölümlük dizinin geçtiğimiz haftalarda çekimleri başladı. Setten ilk karelerin paylaşıldığı dizi, başarılı ve saygın bir avukat olan Fuat’ın hayatının, kızının yaşadığı talihsiz bir olayla değişmesini konu alıyor. Fuat, yaşanan olayın intikamını almak isterken telefonuna gelen esrarengiz mesajlarla hayatı tepetaklak oluyor ve geçmişiyle yüzleşiyor.”