Elon Musk Twitter’ı iyice arka bahçesine çevirdi

Elon Musk Twitter’ı iyice arka bahçesine çevirdi

Twitter, yeni bir yol çiziyor ve bunun öncüsü, teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Elon Musk olacak. Musk’ın ifadelerine göre, Twitter kısa sürede yalnızca karanlık moda geçecek. Aydınlık modda Twitter kullanıyorsanız, bu dönemi sonlandırmanız gerekebilir çünkü Musk’ın belirttiği gibi, platformu karanlık modda kullanmak her bakımdan daha avantajlı olacak.

Musk’ın bu açıklaması, kullanıcıların bazılarının tepkisini çekti. Nitekim, siyah zemin üzerine yazılan açık renkli metinlerin okunması birçok kullanıcı için daha zor olabiliyor.

Elon Musk Twitter’ı iyice arka bahçesine çevirdi.

Twitter’ın yeni kimlik tasarımı olarak koyu modu benimsemesi ve bunu varsayılan mod olarak kullanmayı düşünmesi, bazı kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alsa da çoğu kişi, aydınlık mod seçeneğinin de hala kullanılabilir olmasını talep ediyor. Bunun yanı sıra, kullandığınız işletim sistemi ayarlarına bağlı olarak tema renginin dinamik olarak değişmesi de olası bir seçenek olarak kabul ediliyor.

Twitter şu an itibarıyla kullanıcıların tercihlerine göre farklı arka plan seçenekleri sunuyor. Bunlar arasında aydınlık mod, koyu mavi veya gri arka planlı “loş” ayar ve tamamen siyah olan “ışıklar kapalı” seçeneği bulunuyor. Öte yandan, Twitter, ‘X’ olarak yeniden markalaşma sürecini hızla sürdürüyor. Bu süreç kapsamında Android uygulamasının isim ve logosu değiştirildi ve bu durum yakında iOS uygulamasına da yansıyacak gibi görünüyor. Reklam verenlerin platforma geri dönmesini hedefleyen Twitter, markaların daha fazla yatırım yapmalarını teşvik etmek için doğrulama sürecini öne çıkarıyor.