Elon Musk Twitter’ın ismini ve logosunu neden değiştirdiğini açıkladı

Elon Musk Twitter’ın ismini ve logosunu neden değiştirdiğini açıkladı

Dijital dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, beklenmedik bir hamleyle kullanıcıları şaşırtıyor. CEO Elon Musk’un liderliğinde, Twitter’ın yepyeni bir kimlikle geleceği duyuruldu. Musk, sosyal medya devinin logosunu, ismini ve hatta internet adresini değiştireceğini geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklamıştı. Ve şimdi, Twitter’ın radikal dönüşümü başladı.

İlk ve en belirgin değişiklik, Twitter’ın adı oldu. Eskiden “Twitter” olarak bilinen platform artık “X” olarak anılacak. Twitter, bu kararla birlikte kendisini daha modern ve çağdaş bir kimlikle tanımlayarak geleceğe bir adım atıyor.

Bununla da sınırlı kalmayan Twitter, bir sonraki büyük değişikliği logosunda gerçekleştirdi. Daha önce mavi güvercin logosuyla tanınan platform, şimdi o ikonik figürü terk ediyor ve yerine basit, minimal ve güçlü bir ifade olan “X” harfini kullanıyor. Yeni logo, Twitter’ın evrim geçiren yapısını yansıtırken, kullanıcıların gözündeki güvenilirlik ve modernlik mesajını veriyor.

Elon Musk Twitter’ın ismini ve logosunu neden değiştirdiğini açıkladı

Elbette sürprizler bununla da bitmedi. Twitter, aynı zamanda eski internet adresini de değiştirerek “X.com” olarak yeniden doğuyor. Bu kısa ve etkileyici adres, platformunun yenilikçi kimliği ve geleceğe dair vizyonuyla uyumlu bir seçim olarak görülüyor. Artık kullanıcılar, “X.com” adresini kullanarak Twitter’a ulaşabilecekler. Öte yandan Elon Musk, platformun neden böyle bir değişime ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Musk şu ifadeleri kullandı:

“Twitter, hem ifade özgürlüğünü sağlamak hem de her şey uygulaması olan X için ‘hızlandırıcı’ olarak X Corp tarafından satın alındı. Bu, sadece adını değiştiren bir şirket değil, aynı şeyi yapan bir şirket. Twitter adı, kuşların cıvıltısı gibi, 140 karakterlik mesajlar olduğunda mantıklıydı ancak şimdi birkaç saatlik video da dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi gönderebilirsiniz. Önümüzdeki aylarda, kapsamlı iletişim ve tüm finansal dünyanızı yönetme imkânı ekleyeceğiz. Twitter adı bu bağlamda bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden kuşa veda etmeliyiz.”