Photoshop da yapay zeka kullanmaya başlıyor!

Photoshop da yapay zeka kullanmaya başlıyor!

Adobe, Photoshop beta sürümünü yapay zeka yapımı içerik kullanarak bir görüntüyü büyüten Generative Expand özelliğiyle güncelledi. Kırpma aracını orijinal resim boyutunun ötesine sürükleyin ve metin istemi olsun veya olmasın malzeme ekleyebilirsiniz. Bu, bir görüntü çok küçük olduğunda elbette yardımcı olabilir ancak Adobe en boy oranlarını değiştirmek, kesilen bir konuyu düzeltmek veya başka bir şekilde rötuş yapmak istediğinizde de yardımcı olabileceğine inanıyor.

Aynı zamanda, beta sürümündeki üretici AI metin istemleri artık 100’den fazla dilde çalışıyor. İçerik üretmek için İngilizce gibi çok yaygın bir dil kullanmanıza gerek kalmayacak.

Photoshop da yapay zeka kullanmaya başlıyor!

Generative Expand ve daha geniş metin istemi desteği, Photoshop beta uygulamasını güncelledikten sonra kullanılabilir olacak. Adobe, bu sonbaharda kullanıma sunulacak daha üretken yapay zeka özellikleriyle adeta dalga geçiyor, bu nedenle çok geçmeden çok daha yaratıcı araçlara sahip olacaksınız.

Generative Fill’de olduğu gibi Expand, öncelikle doğruluktan çok sanatsal ifadeyle ilgilenen yaratıcılar için tasarlanmış. İşin püf noktası, elbette, görüntüleri bozabilmeniz veya abartabilmeniz. Örneğin, gerçeklik çok daha çirkin olduğunda, bozulmamış bir kumsalın dramatik bir panoramasını oluşturabilirsiniz. Görüntüleri Photoshop gibi düzenleyicilerde manipüle etmek yeni bir şey olmasa da yapay zeka, yanlış bilgilerin yayılmasını veya izleyicileri yanlış yönlendirmeyi kolaylaştırıyor.