Steam Fiyatı Toplam 55 TL Olan İki Oyun, Epic Store’da Ücretsiz Oldu

Steam Fiyatı Toplam 55 TL Olan İki Oyun, Epic Store’da Ücretsiz Oldu

Yıl sonuna kadar seçili oyunları ücretsiz olarak dağıtacağını açıklayan Epic Games, sözünde durmaya devam ediyor. Platform şimdi, Steam fiyatı 55 TL olan iki oyunu ücretsiz olarak dağıtıyor.

Epic Games’in bu hafta ücretsiz yaptığı oyunlar “ABZU” ve ” The End Is Nigh”. Dilerseniz şimdi de bu oyunların konularına biraz daha yakından bakalım.

Abzu hikaye olarak ucu açık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Oyunun belli noktalarına yerleştirilen hiyeroglif yazıtlar ile ufak ipuçları barındırsa da genel olarak tıpkı Journey ve Flower oyunlarında olduğu gibi oyunun hikaye detayları da biraz hayal gücünüze bırakılmış. Zaten Journey’de aktif olarak rol alan isimlerin Abzu’da da rol aldığını görmekteyiz. Journey’de sanatsal tasarımlara imza atan ve kendi firmasını kuran Matt Nava, bu projenin başındaki isim. Daha önce çalıştığı Austin Wintory ile benzer bir çalışma içerisine girmiş. Journey’de bizleri büyüleyen Austin, bu oyunun müziklerine de imza atmış durumda.

Epeydir beklenen çizgi roman uyarlaması Watchmen: The End is Nigh, nihayet vizyona girdi. İlk eleştirilerin gayet olumlu olduğu yapımın eş zamanlı olarak bir de video oyunu yayınlandı. Deadline Games tarafından geliştirilen yapım, ortalama değerlerde oyunlar yapan bir ekibin elinden çıkıyor. Daha önce Total Overdose: A Gunslinger’s Tale in Mexico’yu hazırlayan takımın bu yeni projesi de, öncekilerden pek farklı değil.

Epic Games kütüphanesine oyun ekleme

Yapmanız gereken ilk işlem kendinize bir Epic Games hesabı edinmek. Burada bulunan bağlantıyı kullanarak Epic Games’in internet sayfasına erişebilirsiniz.
Oyunlara ücretsiz olarak sahip olabilmeniz için Epic Games hesabınıza giriş yapmanız veya bir Epic Games hesabı oluşturmanız gerekiyor. Facebook, Google, Xbox ve PlayStation hesaplarınızla giriş yapabileceğiniz gibi e-posta adresinizi kullanarak ücretsiz olarak da platforma katılabilirsiniz.
Kayıt ve giriş işlemlerini tamamladıktan sonra Epic Games’in ana sayfasına erişim sağlamanız gerekiyor. Bu işlemi BURADA bulunan bağlantıyı kullanarak da yapabilirsiniz.

Epic Games’in ana sayfasında, ücretsiz oyunların yer aldığı bir bölüm bulunuyor. Bu bölümü bulduktan sonra “Şimdi Ücretsiz” yazan ve oyunların afişlerinin yer aldığı bölüme tıklıyorsunuz.
Yönlendirileceğiniz sayfada her iki oyuna ayrı ayrı yer veriliyor. Bu yüzden oyunlara ücretsiz sahip olmak için her iki oyun için de ayrı ayrı sipariş vermeniz gerekiyor.
Bunu yapabilmeniz için oyunların üzerine tıklamanız ve oyunun sayfasına yönlendirilmeniz gerekiyor. “Al” butonuna tıkladıktan sonraysa şöyle bir sipariş ekranıyla karşılaşacaksınız;

“Sipariş Ver” butonuna tıkladıktan sonraysa kısa bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu sırada Epic Games, gerekli işlemleri yapıyor ve oyunu kütüphanenize ekliyor.
Bu işlemleri başarılı bir şekilde tamamladığınız takdirde oyunlar, Epic Games kütüphanenize eklenecektir. Oyunları indirdikten sonraysa oynamaya başlayabilirsiniz.