Steam’de en çok hangi oyunlar oynanıyor?

Steam’de en çok hangi oyunlar oynanıyor?

Bilgisayar oyuncularının vazgeçilmez noktası Steam, oyuncular için birçok avantaj sunuyor. Oyuncuların birlikte hareket edebildiği, iletişimde kalabildiği ve birbirleri hakkında istatistikleri görebildiği Steam’e en güncel ve en iddialı oyunlar giriyor.  Peki Steam’de en çok hangi oyunlar oynanıyor, kullanıcılar hangi oyunlara daha çok zaman ayırıyor?

Steam’de en çok hangi oyunlar oynanıyor?

Dota 2

Dota 2Steam’de en fazla oynanan oyun olma ünvanına sahip. Gün içerisinde anlık 681 bin oyuncu oyun içerisinde aktif olurken her oyuncu 2 hafta içerisinde ortalama olarak 9 saatini Dota 2‘ye ayırıyor.

PUBG

PUBG, gün içerisinde en fazla oyun olma ünvanı Dota 2 ile paylaşıyor. İki oyun da, gün içerisinde sık sık birbirlerini geçiyor. PUBG, gün içerisinde 724 bin aktif kullanıcıya kadar ulaşabiliyor. Her oyuncu, 2 hafta içerisinde 3.7 saatini PUBGiçin ayırıyor.

 

Counter-Strike: Global Offensive 

Yılların efsanesi Counter-Strike: Global OffensiveSteam‘in en fazla oynanan 3. oyunu. Gün içerisinde anlık 554 bin oyuncu oyun içerisinde aktif olurken her oyuncu 2 hafta içerisinde ortalama olarak 5.5 saatini bu oyuna harcıyor.