Türkiye’de geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunları hangileri dersiniz?

Türkiye’de geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunları hangileri dersiniz?

Dünyanın en popüler oyun platformlarından biri olan Steam, ülkemizdeki oyuncular için de can kurtaran görevi görüyor. Özellikle oyun fiyatlarının her geçen gün arttığı böylesi bir ortamda, düzenlenen kampanyalar sayesinde popüler oyunlara uygun fiyattan erişim imkanı sağlayan platform, ayrıca yayınladığı en çok satılan oyunlar listeleriyle de adından söz ettiriyor. Steam tarafından paylaşılan ve 31 Ocak – 7 Şubat tarihleri arasını gösteren en çok satılan oyunlar listesinin zirvesinde ise Hogwarts Legacy’i görüyoruz.

Global pazarda da lider olan bu oyunun 8 haftadır ülkemizdeki en çok satılan oyunlar listesinde bulunduğunu belirtelim. Listenin ikinci sırasına baktığımız zaman burada ücretsiz oynayışa sahip Counter-Strike: Global Offensive’i görüyoruz.

Türkiye’de geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunları hangileri dersiniz?

Bununla birlikte geçtiğimiz haftanın birincisi olan EA Sports FIFA 23 ise bu haftayı ancak 3. Sırada tamamlayabilmiş. Tabi bu durumun arkasında oyunun kampanyasının bitmiş olmasının ve fiyatının yeniden 699,99-TL’ye gerilemiş olmasının etkisi de büyük.

Listenin dördüncü sırasına baktığımız zaman, geçtiğimiz hafta tam 56. Sırada olan ancak fiyatının %50 indirime girmesi nedeniyle adeta akına uğrayan Dying Light 2 Stay Human’ı görüyoruz. Steam Türkiye’de geçtiğimiz haftanın en çok satılan 5. Oyunu ise yine ücretsiz oynayışa sahip PUBG: Battlegrounds oldu. Call of Duty: Modern Warfare II ise geçtiğimiz haftayı 8. Olarak tamamladı.