Twitter kullanıcılarını dinledi, yeni özellik geliyor: Takipçi çıkarma

Twitter kullanıcılarını dinledi, yeni özellik geliyor: Takipçi çıkarma

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News‘te Bilgi Dehası‘na abone olun

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan birine el attı. Profilimizde bulunmasını istemediğimiz takipçileri artık engellemeden uzaklaştırmak mümkün olacak. Bu konuda çaresi kalan kullanıcların yeni özellik ile yüzü gülecek. İşte takipçi çıkarma odaklı yeni özellik hakkındaki detaylar.

Twitter’a takipçi çıkarma özelliği geliyor!

Hemen hemen her sosyal medya platformunda karşımıza çıkan istenemeyen kişiler sorunu, Twitter platformunda da genel problemler arasında yer alıyor. Mecburiyetten, yanlışlıkla ya da herkese açık hesap kullandığınız için kontrolünüz dışında sizi takip eden kullanıcılar üzerinde herhangi bir işlem yapmanız mümkün değildi. Bu kullanıcıları profilinizden uzaklaştırmanın tek yolu engellemekti. Fakat her zaman kullanıcıları engellemek olumlu sonuçlar yaratmayabiliyor. Bu konudan muzdarip olan kullanıcılar için Twitter yeni bir özellik ile geliyor. Artık istemediğiniz kullanıcıları engellemenize gerek kalmadan takipçi listenizden çıkartmanız mümkün. Daha önceleri bir kişiyi takipçi listenizden çıkarmanın en kibar yolu engellemek ve daha sonra engelini kaldırmaktı. Bu dolaylı işlem artık tarihe karışacak.

Twitter platformunda artık takipçi listenize girerek istemediğiniz kullanıcılar için “Bu takipçiyi çıkar” seçeneğini tercih edebileceksiniz. Bu sayede karşı tarafı engellemeden daha basit yollarla takibinizden çıkartabileceksiniz. Üstelik takipten çıkardığınız kişiye bununla ilgili herhangi bir bildirimde gitmeyecek. Özellik henüz kısıtlı bir web kullanıcı ile test ediliyor. Henüz mobil uygulamalarda test aşaması başlamadı. Takipçi çıkarma özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılar ile buluşacağı ise bilinmiyor.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News‘te Bilgi Dehası‘na abone olun