Ünlülerin Oluşturduğu Yardım Kuruluşları

Ünlülerin Oluşturduğu Yardım Kuruluşları

Katıldıkları yardım kampanyaları, yaptıkları bağışlar ve kurdukları derneklerle hepimize “Umut var!” dedirten ünlüleri sizler için derledik!

1. Haluk Levent

Haluk Levent

Haluk Levent, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan ve sosyal medya üzerinden örgütlenen AHBAP Derneği’ni kurdu. Yaşama hakkını temeline alan derneğin başındaki ünlü sanatçı sık sık yardım etkinlikleri düzenliyor.
Helal Olsun Sana! Haluk Levent İşitme Cihazı Çalınan Küçük Reşit’e Yardım İçin Yeleğini 20 Bin Liraya Sattı!

Yine Haluk Levent, yine AHBAP ve yine yardım! ❤️ İyi ki varsınız siz! 👏

2. Gülben Ergen

Gülben Ergen

Gülben Ergen’in öncülüğünde başlatılan Çocuklar Gülsün Diye kampanyasının devamı olarak Çocuklar Gülsün Diye Derneği kuruldu. Türkiye’de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmayı amaçlayan dernekle ilgili son zamanlarda basına farklı haberler yansısa da açılan 37 anaokulu ne kadar çalıştıklarını gösteriyor.

3. Tarkan

Tarkan

Her ne kadar basında yer almasını istemese de Tarkan hem doğa sevgisi hem de yardım isteğiyle gönlümüze taht kurdu. Geçtiğimiz yıl yaz konserlerinden elde ettiği gelirin büyük kısmını şehit yakınlarına, şiddet mağduru kadınlara ve sokak hayvanlarına bağışladığı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra, doğayı korumak için sık sık yardım kampanyalarına katılıyor ve açıklamalarıyla gerçek bir sanatçının nasıl olması gerektiğini gösteriyor.

4. Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün

UNICEF iyi niyet elçisi olan ve özellikle mültecilere yönelik çalışmalara aktif olarak katılan Tuba Büyüküstün, çocuk hakları için mücadele etti.

Seyfi Dursunoğlu

Seyfi Dursunoğlu, namıdiğer Huysuz Virjin tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladı.
Mizahın Huysuz Babaannesi! Tüm Mal Varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine Bağışlayan Seyfi Dursunoğlu

Biz o kadar şanslısıyız ki, onun şovlarını televizyon ekranlarından seyredebildik. O kadar şanslıyız ki, onun gibi güzel yürekli bir insanı tanıyabildik. Fakat onun hayat hikayesini çoğu kişi bilmez…..

6. Beren Saat

Beren Saat

Kadın dayanışmasına verdiği destekle her daim göğsümüzü kabartan Beren Saat, Mor Çatı Vakfı’na 100 bin lira bağışladı.
Beren Saat Ailelere Seslendi: ‘Ülkede Huzur İstiyorsanız, Çocuklarınızı Feminist Yetiştirin’

Fransız gazetesi Le Figaro’ya konuşan oyuncu Beren Saat, “Çocukları olan arkadaşlarıma ‘Eğer ülkenin huzuruna katkı sağlamak istiyorsanız çocuklarınızı feminist yetiştirin. Feminizmden korkmayın’ diyo…

7. Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya

Bağış kampanyalarında sık sık yer alan ve eşyalarını da bu kampanyaları için satışa çıkaran Serenay Sarıkaya’nın hayranları da yardım etkinlikleri düzenliyor.

8. Çağan Irmak

Çağan Irmak

Ünlü yönetmen Çağan Irmak TEMA Vakfı ile birlikte Evladın İçin Bir Ağaç Dik Projesi’ni gerçekleştirdi, çektiği kamu spotu ile Türkiye Engelliler Spor Yardım ve  Eğitim Vakfı’na destek oldu.

9. Fulden Uras

Fulden Uras

Epidermolozis bülloza olarak bilinen kelebek hastalığına yakalanan çocuklara yönelik yardım kampanyalarıyla bilinen Fulden Uras, Kelebek Çocuklar Derneği’ni kurdu. Ünlü şarkıcı dernek çatısı altında çalışmalarına devam ediyor.

10. Fazıl Say

Fazıl Say

Piyano virtüözü Fazıl Say, hem burs fonu ile gençlere yardımcı oluyor hem de yardım kampanyalarına destekleriyle gerçek sanatçının nasıl olması gerektiğini gözler önüne seriyor.

11. Gamze Özçelik

Gamze Özçelik

Kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile dünyanın dört bir yanına yardım götüren Gamze Özçelik, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

12. Akrep Nalan

Akrep Nalan

Akrep Nalan olarak tanınan sanatçı Füsun Nalan Açın, yaşadığı evi Nesin Vakfı’na bağışladı. “Bir okul açsam diye düşündüm ama böyle bir servetim yok. Tek başına bireysel olarak bir şeyler yapmak çok zor ama bu konuda kurumlaşmış, bu konuya gönül vermiş insanlar var ve onlara destek vermek önemli” diyen Akrep Nalan, gelecek kuşak için çok doğru bir adım attığını şu sözlerle perçinledi: “Dünya malı dünyada kalıyor. Bizden sonra gelecek kuşaklar iyi eğitim görürler, bu ülkeye faydalı bireyler olurlar, vatansever, Atatürkçü, aydın gençler olarak yetişirler. O gençlerin Nesin Vakfı’ndan yetişeceğine inanıyorum. İnandığım güzel çalışmalar yapan başka dernekler de var tabii ama ev bir tane olunca seçim yapmam gerekti hepsinin arasından araştırıp eledim ve Nesin Vakfı’nda karar kıldım.”

13. Ömür Gedik

Ömür Gedik

Muhtaç hayvanlar için kurduğu derneği HAÇİKO ile Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan Ömür Gedik, hayvan haklarıyla ilgili çalışmalarıyla alkışı hak ediyor.

14. Mert Fırat

Mert Fırat

Oyunculuk dışında sosyal sorumluluk projelerine de gönül veren Mert Fırat, ihtiyaç sahibi bireyler için muhteşem bir proje olan İhtiyaç Haritası’nı başlattı.