Gitar akort etmenin yeni yolu Google Tuner nasıl kullanılır?

Gitar akort etmenin yeni yolu Google Tuner nasıl kullanılır?

Dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı Google, geçtiğimiz haftalarda yeni bir özelliği kullanıma sundu. Google Tuner adındaki bu özellik nedir, nasıl kullanılır sizler için detaylandırdık.

Google Tuner nedir?

Müzik enstrümanlarını akort etmek için bir çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların bazıları ücretli bazıları ise beklentileri karşılamıyor. Google bu duruma bir çözüm getirdi ve yeni özelliğini ekim ayında kullanıma sundu. Google Tuner, doğrudan arama motoru üzerinden müzik enstrümanlarınızı akort edebileceğiniz, kullanımı basit bir yenilik.

Nasıl kullanılır?

Google Asistan ile ulaşabileceğiniz bu özelliğe, mobil cihaz veya bilgisayarların arama motoru ile erişim sağlanabiliyor. Özelliği, arama sonuçlarının en üstünde görebilmek için arama çubuğuna Google Tuner yazmanız yeterli. Enstrümanınızı çalmaya başladıktan sonra Tuner, sesin uyumlu olup olmadığını bir görsel yardımıyla size bildiriyor. Bu yerleşik Google özelliği, arama motorunda kafanıza takılan şarkıları bulmanıza yardımcı olabilen ”Şarkı Ara” özelliği de dahil olmak üzere müzikle ilgili diğer özelliklere katıldı.